Ana içeriğe atla

Et Benlerini Patır Patır Döken Yöntem

Vücudunuzun neresinde olursa olsun et benlerini patır patır dökecek ve benlerin olduğu bölgeyi pürüzsüz bir hale getirecek özel bir karışımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Et benleri bir çok insanda görülebilir ve vücudun her yerinde çıkabilir.

Cildin katmanlarında oluşan deformasyon sonucu oluşan et benleri, deformasyona uğrayan yerin daha fazla gelişmesinden kaynaklanan bir cilt sorunudur.Et benlerinin oluşma nedenleri arasında genetik, hormonal düzensizlik gibi nedenler vardır.

Et Benleri

Neden her ne olursa olsun vücudunuzdaki et benlerinden kurtulmanın doğal yollarla kurtulma yöntemlerini denediğinizde vücudunuzdaki et benlerinden kurtulabilirsiniz. Son olarak teknoloji ve tıbbın çok ilerlemesi ile et benlerinden doktor vasıtası ile de kurtulmak artık çok kolay.

Et Benlerinden Kurtulmak için En Etkili 5 Yöntem

Et benleri için sizlere 5 adet doğal yöntem paylaşacağım. Bu yöntemler tamamen bitkisel yöntemler olduğu için cildinize hiç bir zarar vermez. Bu nedenle gönül rahatlığı ile deneyebilir ve et benlerinden kurtulabilirsiniz. Lafı çok uzatmadan et benleri için 5 doğal tarife başlıyorum.

Et Benleri için Limon Suyu Yöntemi

Limon suyunun asitli yapısı ve pH düşürücü etkisi ile et benlerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Bu doğal yöntem için gerekli malzemeler ise şöyle;

 •     Yarım su bardağı su
 •     1 adet limon
 •     Bir parça pamuk
Nasıl Uygulanır?

Et Beni Limon

 •     Yarım bardak su içerisine 1 adet limonun suyunu sıkın.
 •     Ardından bir parça pamuğu limon suyuna batırın ve et benini silin.
 •     Et benleri için bu doğal yöntemi her gün 2-3 kez tekrarlayın.
 •     Yaklaşık olarak bir ay içerisinde et benlerinin döküleceğini gözlerinizle göreceksiniz.

Et Benleri için Elma Sirkesi Yöntemi

Et Benleri için sirke

Et benlerinden kurtulmak için elma sirkesi yöntemini de deneyebilirsiniz. Ancak elma sirkesinin doğal olmasına özen göstermelisiniz.

Elma sirkesi içerisinde bulunan asit sayesinde et benleri patır patır dökülecek ve kolayca kurtulabileceksiniz. Elma sirkesinin daha etkili olmasını istiyorsanız biraz ısıtabilirsiniz.

Malzemeler:

 •     Sirke (organik)
 •     Pamuk
Nasıl Yapılır?

 •     İlk olarak elma sirkesini ısıtın.
 •     Cildinizi yakmayacak kadar ısındıktan sonra bir parça pamuğu elma sirkesine batırıp et benlerini silin.
 •     Bunu günde 2-3 kere tekrarlayabilirsiniz.
 •     Ayrıca elma sirkesi ile sildiğiniz yeri sonrasında yıkamayınız.
 •     Bir aya kalmaz et beninin düşeceğini göreceksiniz.

Et Benleri için Aspirin Tedavisi

Et benleri için en etkili yöntemlerden biriside aspirin yöntemidir. Eczanede satılan aspirinler ile et benlerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Diğer yöntemlere göre daha hızlı ve etkilidir.

Et Benleri için Aspirin

Nasıl Yapılır?

 •     İlk olarak bir adet aspirini bir kaç damla su ile eritin.
 •     Çamur haline gelen aspirini et beninin üzerine sürün ve bir yara bandı ile üstünü kapatın.
 •     2-3 saat boyunca bu şekilde bekletin.
 •     Bir hafta düzenli olarak günde 1-2 defa tekrarlarsanız. Birinci haftanın sonunda et benlerinin kaybolacağını göreceksiniz.

Et Benleri için Hint Yağı Yöntemi

Aktardan satın alacağınız organik Hint yağı ile vücudunuzdaki et benlerine elveda diyebilirsiniz. Et benleri için doğal tedavi yöntemlerinden birisi olan bu yöntem de oldukça etkilidir.

Et Benleri için Hint Yağı

Gerekli Malzemeler:

 •     Organik Hint Yağı
 •     Karbonat
Nasıl Yapılır?

 •     Eşit miktarda Hint yağı ile karbonatı karıştırın.
 •     Elde ettiğiniz karışımı karıştırın.
 •     Karışımın çamur kıvamında olması gerekiyor.
 •     Son olarak et beni üzerine sürün ve bir bant ile üstünü kapatın.
 •     Günde 1-2 kere uygulayabilirsiniz. Kısa süre içerisinde et benlerinin döküleceğini göreceksiniz.

Et Benleri için Ananas Tedavisi

Et benleri için geldik son yöntemimize. Bu yöntemde ananas suyundan faydalanacağız. Ananas içerisinde bulunan gromolein enzimi ciltteki et benlerini küçültmeye ve yok etmeye yönelik olarak kullanılır. Aynı zamanda bu enzim iltihabı da kurutur.

Malzemeler:

 •     Ananas
 •     Yarım limon
 •     Pamuk
 •     Yara bandı
Nasıl Yapılır?
 •     Et benine yetecek kadar ananası püre kıvamına getirin.
 •     Üstüne yarım limonu sıkın ve elde ettiğiniz karışımı et beni üzerine sürün.
 •     Daha sonra üstünü bir yara bandı ile kapatın.
 •     Düzenli olarak bu yöntemi uyguladığınızda et benleri patır patır dökülecektir.

Et benleri için sizlerle paylaşacağım aşağıdaki videoda da yukarıda yazılı olan yöntemlerin hepsi görsel olarak anlatımı mevcuttur. Dilerseniz bu yöntemleri videoyu izleyerek de uygulayabilirsiniz.

 Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

 • https://www.youtube.com/watch?v=fKiDoLb5lNs
İçerik Kaynakları :
 • https://www.youtube.com/watch?v=fKiDoLb5lNs

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Japon Çocuklarının Uysal Olma Nedenleri (Muhteşem, Herkes Okumalı)

Japon halkının karakteri dünyada birçok kesimlerce beğenilmektedir. Onların, aşırı büyük trajedileri muazzam bir stoacılıkla karşıladıklarını görürüz. Hiçbir durumda kontrolü ve kolektif bilinci kaybetmezler. Ayrıca, başkalarına gösterdikleri büyük saygı ve iş ahlakı ile bilinirler. Sadece Japon yetişkinler değil, çocuklar da Batı dünyasında gördüğümüz şeylerden çok farklıdır. Çok genç yaştan itibaren, yumuşak huylu ve nazik olmak ile meşhurlardır. Japon çocuklar öfke nöbetlerine girmez ve kontrolü kaybetmezler. “ Başarısız bir şekilde kendi tepkilerini kontrol etmeye çalışmak, korkunun köleliğine yol açan senaryosudur. ” – Giorgio Nardone Japonlar, kendini kontrol etme, saygı ve dizginleme değerlerinin hakim olduğu bir toplum oluşturmayı nasıl başardı? Çok katı oldukları için mi disiplinli bir topluma kavuştular? Ya da belki, çocuk yetiştirme stratejileri etkili kalıpları mı içeriyor? Bu konuyu daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Japonlar aileye çok öne

Temizlikte Asla Sirke Kullanmamanız Gereken 6 Yer

Kimyasal kullanmamak için çoğu zaman ev temizliğinde sirke kullanırız. Ancak ev temizliğinde sirke her zaman yarar sağlamıyor. Evinizde kullandığınız birçok noktada sirke yarar yerine zarar verebiliyor. İşte ev temizliğinde asla sirke kullanmamanız gereken yerler. Sirke yemekler dışında temizlik konusunda da çoğu ev hanımının kurtarıcısı haline geldi. Yer silmeden çamaşır makinesinde yumuşatıcı olarak kullanmaya, dibi tutmuş tencereleri temizlemeye kadar daha birçok şeyde sirke kullanılıyor. Ancak sirke ev temizliğinde bir numaralı yardımcınız olsa da asla kullanılmaması gereken yerler var. İşte ev temizliğinde sirkeyi kullanmamanız gereken yerler 1 : Granit ve mermer mutfak tezgâhları  : Sirke içerisinde yer alan yoğun miktardaki asit nedeniyle granit ve mermer yüzeylere zarar verebilir, lekelenmeler oluşmasına neden olabilir. 2 : Ütüdeki yanık lekeleri  : Bayanların korkulu rüyası haline gelen ütü üzerine yapışmış yanık lekeler

Çamaşır Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını

Asla Buzdolabına Koymamanız Gereken 11 Yiyecek -

Mesela ekmeği buzdolabında mı, dondurucuda mı yoksa ekmek kutusunda mı saklamalıyız? Domatesi dolaba mı yoksa mutfak dolabına mı koymalıyız? Buzdolabına konulmaması gereken yiyecekler hakkında ne kadar bilgimiz var? Bazı yiyecekler tamamen buzdolabının dışında tutulmalı. Bunlardan en fazla tartışılanı kuşkusuz tereyağı oldu. İnsanlar tereyağını nasıl ve ne kadar süre dolabın dışında tutabileceklerini tartıştı. Dolaba konan yağı sürmek zor, peki ne yapmalıyız? Araştırmalar tereyağını ambalajından çıkarmadan buzdolabında saklamamız gerektiğini ve kullanmadan 10, 15 dakika önce çıkarmamızı söylüyor. Çünkü tereyağı pastörize sütten yapılıyor ve uzun süre dışarıda kalınca bozulma ihtimali artıyor. Tuzlu tereyağının bozulma süresi daha düşük çünkü tuz, bozulma oranını azaltıp bakterileri uzak tutuyor. Özetle, tereyağını tüm hafta boyunca dışarıda tutmanız önerilmiyor ama birkaç saat dışarıda kalmasında da sorun yok. Bazı yiyeceklerse tamamen buzdolabının dışın

Oğlunu Kaybeden Babanın Çocukları Hala Hayatta Olan Anne ve Babalara 9 Tavsiyesi +

Çocuklarınızın her daim yanınızda olacağını düşünerek hata ediyorsunuz. İşimizle ve diğer sorunlarla o kadar meşgulüz ki hayatımızdaki en değerli varlıkları unutuyoruz. Evlat acısını kimsenin tecrübe etmemesi söylenir. Richard Pringle ismindeki babanın Hughie ismindeki oğlu geçtiğimiz yaz beyin kanaması geçirdikten sonra hayatını kaybetti. Acılı baba, şimdi diğer anne ve babaların okumasını istediği 9 maddelik bir liste oluşturdu. Bütün anne ve babaların okuması gerekiyor. Minik Hughie henüz 3 yaşındayken hayatını kaybetti. Baba, Mirror’a “Beyin kanaması geçirme şansı sadece %5’ti. Maalesef %5’lik ihtimal gerçekleşti” dedi. Oğlunu kaybettikten bir yıl sonra Richard diğer anne ve babaların okumasını istediği 10 maddelik bir tavsiye listesi hazırladı. Okuyanlar hem duygulandılar hem de herkesin okuması için hızla paylaştılar. İşte Richard’ın evlatları hayatta olan anne ve babalara 10 tavsiyesi:     1. “Çocuklarınızı ne kadar öperseniz öpün size az geli