Ana içeriğe atla

Cildinizi Yaşınız İlerlediğinde Bile Genç Tutabilmeniz İçin 19 Güzellik Sırrı


Cildiniz strese bağlı gerginliklerden ve dış faktörlerden fazla etkilenmemesi için her zaman daha diri, güzel ve genç görünüme sahip olması için uygulamanız ve dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. 
Bu yazıda yayınladığımız maddeler arasından kendinize en uygun olanı seçin ve düzenli şekilde uygulamaya başlayın. Kısa sürede cildiniz daha genç ve güzel görünüme sahip olacaktır.

1.Domates maskesi yapabilirsiniz
Mat bir görüntüye sahip olan ve stresli yaşam yüzünden gençliğini kaybetmiş yüzler için domates dilimleri birebirdir. Domates dilimlerini kullanarak kendinize maske yapın ve uygulamaya başlayın. Cildinizin daha yumuşak, nemli ve genç görünmesini istiyorsanız domatesleri güzelce dilimleyip bu dilimleri haftada bir 20 dakika olmak şartıyla cildinize uygulayın. Eğer cildinizde iltihap bulunuyorsa dilimlemiş olduğunuz domates yerine suyundan da yararlanabilirsiniz. Domatesin suyunu alın ve iltihaplı bölgeyi ovalayın. Zeytinyağı ile domatesin posasını karıştırarak da elde edeceğiniz karışım ile yapacağınız doğal maskeyi cildinize uygulayarak cildinizin tonunu düzeltebilirsiniz.2.Makyajı aşırıya kaçırmamalısınız
Elinizden geldiğince doğal görünün ki cildinizi yıpratmayın. Ne kadar doğal olduğu tartışılıyor olsa da her makyaj malzemesi kimyasal madde içermektedir.  Bu yüzden sürekli kimyasal madde ile etkileşim halinde olduğunuzdan dolayı yavaş yavaş genç görüntünüzü kaybediyorsunuz. 

3.Kırışıklıklarınızı patates yardımıyla ortadan kaldırabilirsiniz
Daha genç görünmek için patatesi kullanabilirsiniz. Patates cildinizi aydınlatır ve kırışıklıkları yok eder.
Her gün düzenli olarak 15 dakika boyunca cildinize patates maskesi uygulayarak kırışıklıklara veda edebilirsiniz. Patates suyu ile çiğ patates posasını da cilt güzelliği için de tercih edebilirsiniz. Yüz hatlarınız daha temiz görünmesi ve cildinizin esnemesi için patates maskesine bir miktar limon suyu eklemelisiniz. 

4.Cildinizdeki pürüzleri limon yardımıyla yok edebilirsiniz
Yaşlılıktan dolayı cildinizdeki lekeler ve akneler artış gösterir. Lekelerden, aknelerden kurtulmak ve cildinizin beyazlamasını sağlamak istiyorsanız limonu tercih edebilirsiniz. Limon sayesinde cildiniz daha pürüzsüz ve parlak bir hale bürünecektir. Limonun bu etkisinden yararlanmak istiyorsanız meyveyi losyon biçiminde kullanabilirsiniz. Limonu alarak her gün düzenli olarak cildinizde ovalayın.


5.Günlük su ihtiyacınızı karşılamalısınız
Günde en az 2 litre su tüketirseniz cildiniz kendini daha hızlı yeniler ve zararları yok eder. Düzenli olarak su tüketmeniz için her gittiğiniz yere suyunuzu da götürün.

6.Aloe vera maskelerini kullanarak parlak ve canlı görünüme sahip olabilirsiniz
Aloe Vera bitkisinin suyunu ve yapraklarının posasını her gün düzenli olarak kullandığınız taktirde cildinizdeki gelişimi sizde fark edeceksiniz. Aloe Vera maskesini kullanarak daha parlak ve canlı cilde sahip olabilir, cildinizin daha genç bir görünüme kavuşmasını da sağlarsınız. Aloe Veranın bir diğer faydası da akne yaralarının, cilt lekelerinin, ve minik yanıkları ortadan kaldırmasıdır. Aloe Vera suyu cilt tonunu ayarlayıcı özelliği taşıdığından dolayı cildinize düzenli olarak uyguladığınızda yararlarını fark edebilirsiniz.  Aloe vera posasını da haftada bir defa 10’ar dakikalık süre ile maske olarak uygularsanız yararını görebilirsiniz. 


7.Banyo esnasında ve banyo sonrasında dikkatli olmalısınız
Banyo yaparken aşırı sıcak su ile duş alırsanız cildinizin tahriş olmasını ve genç görüntüsünün yok olmasını sağlarsınız. Bu durumdan etkilenmemek istiyorsanız duş aldığınız suyun çok sıcak olmamasını sağlayın. Sıcak su ile kalmayıp çok kuvvetli sabunlar kullandığınız taktirde cildiniz kurur ve koruyucu yağları cildinizden uzaklaştırır. Son olarak duş sonrasında cildinizi kurulama aşamasındayken tahriş etmemek için yumuşak havlu kullanmalısınız. 


8.Salatalık yardımıyla cildinizin tekrar canlı olmasını sağlayabilirsiniz
Salatalığı akne tedavisinde kullanabilirsiniz. Akne tedavisini üstlenmekle kalmayıp cildinizin daha genç görünüme sahip olmasında da önemli rol oynar. Salatalıkları güzelce dilimleyin ve bu dilimleri haftada birkaç defa düzenli olarak 15’er dakika uygulayın. Uygulama sonrasında faydalarını kolaylıkla fark edebilirsiniz.

9.Düzenli ve yeterli uyku uyumalısınız
Güzelliğinizi elde tutmak istiyorsanız yeterli ve düzenli olarak uykunuzu almalısınız. Eğer düzenli ve yeterli olarak uykunuzu almazsanız cildinizin dinlenmesi zorlaşır ve genç görüntüsü yok olur. 
10.Kabartma tozu kullanarak cildinizi arındırabilirsiniz
Kabartma tozu cildinizi arındırır ve canlandırır. Bunlarla kalmayıp kabartma tozu ile cilt hücrelerinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Kabartma tozunu vücudunuza direkt uygularsanız pek de sağlıklı olmaz. Kabartma tozunu direkt uygulamak yerine bir miktar zeytinyağı ile eşit şekilde karıştırın ve ortaya çıkan karışımı uygulayın. 11.Balın hücrelerinizi yenilemesine izin vermelisiniz
Dünya üzerindeki en iyi doğal nemlendiricilerden biri olan bal, içeriğinde bol miktarda mineral ve diğer organik elementler içerdiğinden dolayı hücreleri daha hızlı yeniler ve genç görünmenizi sağlar. Balı düzenli olarak kullandığınız taktirde kırışıklıklarınız azalır. Yalnız, alerjik problemlere sahipseniz balı kullanmanız pek de doğru olmaz.
Balın gençleştirici özelliğinden faydalanmak için bu gıdayı yalnızca boyun ve yüz bölgenize uygulamalısınız. Balı sürün ve 20 dakika bekleyin. Bekleme süresi sona erdikten sonra ılık su yardımıyla durulayın. Gençleştirici maske yapmak istiyorsanız da tarçın ile balı eşit miktarda karıştırıp yüzünüze uygulayabilirsiniz.


12.Sigaradan uzak durmalısınız
Sigara cilt için oldukça zararlı bir etkendir. Daha sağlıklı ve genç cilde kavuşmak istiyorsanız sigarayı derhal bırakmalısınız. Sigarayı bırakmakla iş bitmiyor. Sigara tüketilen ortamlarda çok fazla vakit geçirmemelisiniz. 

13.Alkolden uzak durmalısınız
Alkol tüketiyorsanız cildiniz çabuk yaşlanır ve güzelliğiniz yavaş yavaş yok olur. Eğer diri, genç, güzel görüntüye sahipseniz ve hayatınızı bu şekilde devam ettirtmek istiyorsanız alkol tüketimini en az seviyeye düşürmeniz gerekiyor. Tabii ki mümkün olduğunca tüketmemeniz daha iyi olacaktır.

14.Hindistan cevizi yağı ile cildinizi besleyebilirsiniz
Cildinizin genç kalmasını istiyorsanız Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Damıtılmış Hindistan cevizi yağı ile cildinizin sıkılaşmasını, beslenmesini ve nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Hindistan cevizinin yağı, pul pul olan ölü derilerin yok olmasını ve daha yumuşak bir cilde sahip olmasını sağlar. Damıtılmış Hindistan cevizi yağını uyguladığınızda faydalarını kolaylıkla görebilirsiniz. Yağı, cildinize ince bir katman biçiminde uygulayın ve 5 dakika bekleyin. Bekleme süresi sona erdikten sonra hijyenik ve temiz peçete yardımıyla temizleyin.


15.Zeytinyağı ile cildinize kadifemsi yumuşaklık verebilirsiniz
Cildinizin gençliğini korumak istiyorsanız en iyi silah zeytinyağıdır. Zeytinyağının bir damlası bile ev yapımı doğal güzellik ürünleriyle birlikte kullandığınız taktirde oldukça yararını göreceksiniz. Zeytinyağının kırışıklık karşıtı etkisi olduğu gibi cildi yumuşatır ve nemlendirir. 

16.E vitaminlerini güzelliğinizi korumak için kullanabilirsiniz
Cildinizin yenilenmesini sağlamak için E vitamini tüketmelisiniz. Cildinizi yeniler, renk tonunu düzenler ve yüz hatlarındaki kırışıklıları azaltır. 
17.Gençlik iksiri olarak kuşburnundan yararlanabilirsiniz
Kuşburnunun yağı gençlik iksiri olarak karşımıza çıkıyor. Kuşburnu yağını düzenli olarak kullandığınızda gözlerin altındaki kırışıklıklar ve yüzdeki yaşlılık semptomları yok olacaktır.  Yüzünüzü cilt temizleyici losyonlar ile temizlemek yerine kuşburnu yağı ile temizlerseniz ve buna ek olarak kullandığınız cilt maskelerine ya da kremlerinize birkaç damla kuşburnu yağı da damlatabilirsiniz.


18.Şeker ile cildinizi ovalayabilirsiniz
Olmazsa olmazımız olan ve elimizi attığımızda bulabileceğimiz şekeri cilt bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz. Şeker yüzünüzü temizler ve cildinizi besler. Ölü hücreleri yok ederek cildi yumuşatır, parlaklaştırır ve pürüzsüz hale getirir. Haftada bir kez düzenli olarak yüzünüzü nemlendirin ve birazcık şeker ile ovalayın.

19.Güneşe karşı dikkatli olmalısınız
Güneş ışınlarına dikkat etmezseniz genç görüntünüz elinizden kayabilir. Cildinizin genç kalmasını istiyorsanız güneşin dik açıya yakın şekilde dünyaya düştüğünde ve etkilerinin şiddetli biçimde hissedildiği saatlerde güneşlenmemelisiniz. Ya da güneşe çıkmadan önce korunmak amacıyla güneş kremi sürebilirsiniz.

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Japon Çocuklarının Uysal Olma Nedenleri (Muhteşem, Herkes Okumalı)

Japon halkının karakteri dünyada birçok kesimlerce beğenilmektedir. Onların, aşırı büyük trajedileri muazzam bir stoacılıkla karşıladıklarını görürüz. Hiçbir durumda kontrolü ve kolektif bilinci kaybetmezler. Ayrıca, başkalarına gösterdikleri büyük saygı ve iş ahlakı ile bilinirler. Sadece Japon yetişkinler değil, çocuklar da Batı dünyasında gördüğümüz şeylerden çok farklıdır. Çok genç yaştan itibaren, yumuşak huylu ve nazik olmak ile meşhurlardır. Japon çocuklar öfke nöbetlerine girmez ve kontrolü kaybetmezler. “ Başarısız bir şekilde kendi tepkilerini kontrol etmeye çalışmak, korkunun köleliğine yol açan senaryosudur. ” – Giorgio Nardone Japonlar, kendini kontrol etme, saygı ve dizginleme değerlerinin hakim olduğu bir toplum oluşturmayı nasıl başardı? Çok katı oldukları için mi disiplinli bir topluma kavuştular? Ya da belki, çocuk yetiştirme stratejileri etkili kalıpları mı içeriyor? Bu konuyu daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Japonlar aileye çok öne

Temizlikte Asla Sirke Kullanmamanız Gereken 6 Yer

Kimyasal kullanmamak için çoğu zaman ev temizliğinde sirke kullanırız. Ancak ev temizliğinde sirke her zaman yarar sağlamıyor. Evinizde kullandığınız birçok noktada sirke yarar yerine zarar verebiliyor. İşte ev temizliğinde asla sirke kullanmamanız gereken yerler. Sirke yemekler dışında temizlik konusunda da çoğu ev hanımının kurtarıcısı haline geldi. Yer silmeden çamaşır makinesinde yumuşatıcı olarak kullanmaya, dibi tutmuş tencereleri temizlemeye kadar daha birçok şeyde sirke kullanılıyor. Ancak sirke ev temizliğinde bir numaralı yardımcınız olsa da asla kullanılmaması gereken yerler var. İşte ev temizliğinde sirkeyi kullanmamanız gereken yerler 1 : Granit ve mermer mutfak tezgâhları  : Sirke içerisinde yer alan yoğun miktardaki asit nedeniyle granit ve mermer yüzeylere zarar verebilir, lekelenmeler oluşmasına neden olabilir. 2 : Ütüdeki yanık lekeleri  : Bayanların korkulu rüyası haline gelen ütü üzerine yapışmış yanık lekeler

Çamaşır Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını

Asla Buzdolabına Koymamanız Gereken 11 Yiyecek -

Mesela ekmeği buzdolabında mı, dondurucuda mı yoksa ekmek kutusunda mı saklamalıyız? Domatesi dolaba mı yoksa mutfak dolabına mı koymalıyız? Buzdolabına konulmaması gereken yiyecekler hakkında ne kadar bilgimiz var? Bazı yiyecekler tamamen buzdolabının dışında tutulmalı. Bunlardan en fazla tartışılanı kuşkusuz tereyağı oldu. İnsanlar tereyağını nasıl ve ne kadar süre dolabın dışında tutabileceklerini tartıştı. Dolaba konan yağı sürmek zor, peki ne yapmalıyız? Araştırmalar tereyağını ambalajından çıkarmadan buzdolabında saklamamız gerektiğini ve kullanmadan 10, 15 dakika önce çıkarmamızı söylüyor. Çünkü tereyağı pastörize sütten yapılıyor ve uzun süre dışarıda kalınca bozulma ihtimali artıyor. Tuzlu tereyağının bozulma süresi daha düşük çünkü tuz, bozulma oranını azaltıp bakterileri uzak tutuyor. Özetle, tereyağını tüm hafta boyunca dışarıda tutmanız önerilmiyor ama birkaç saat dışarıda kalmasında da sorun yok. Bazı yiyeceklerse tamamen buzdolabının dışın

Oğlunu Kaybeden Babanın Çocukları Hala Hayatta Olan Anne ve Babalara 9 Tavsiyesi +

Çocuklarınızın her daim yanınızda olacağını düşünerek hata ediyorsunuz. İşimizle ve diğer sorunlarla o kadar meşgulüz ki hayatımızdaki en değerli varlıkları unutuyoruz. Evlat acısını kimsenin tecrübe etmemesi söylenir. Richard Pringle ismindeki babanın Hughie ismindeki oğlu geçtiğimiz yaz beyin kanaması geçirdikten sonra hayatını kaybetti. Acılı baba, şimdi diğer anne ve babaların okumasını istediği 9 maddelik bir liste oluşturdu. Bütün anne ve babaların okuması gerekiyor. Minik Hughie henüz 3 yaşındayken hayatını kaybetti. Baba, Mirror’a “Beyin kanaması geçirme şansı sadece %5’ti. Maalesef %5’lik ihtimal gerçekleşti” dedi. Oğlunu kaybettikten bir yıl sonra Richard diğer anne ve babaların okumasını istediği 10 maddelik bir tavsiye listesi hazırladı. Okuyanlar hem duygulandılar hem de herkesin okuması için hızla paylaştılar. İşte Richard’ın evlatları hayatta olan anne ve babalara 10 tavsiyesi:     1. “Çocuklarınızı ne kadar öperseniz öpün size az geli