Ana içeriğe atla

Cildinizi Yaşınız İlerlediğinde Bile Genç Tutabilmeniz İçin 19 Güzellik Sırrı


Cildiniz strese bağlı gerginliklerden ve dış faktörlerden fazla etkilenmemesi için her zaman daha diri, güzel ve genç görünüme sahip olması için uygulamanız ve dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. 
Bu yazıda yayınladığımız maddeler arasından kendinize en uygun olanı seçin ve düzenli şekilde uygulamaya başlayın. Kısa sürede cildiniz daha genç ve güzel görünüme sahip olacaktır.

1.Domates maskesi yapabilirsiniz
Mat bir görüntüye sahip olan ve stresli yaşam yüzünden gençliğini kaybetmiş yüzler için domates dilimleri birebirdir. Domates dilimlerini kullanarak kendinize maske yapın ve uygulamaya başlayın. Cildinizin daha yumuşak, nemli ve genç görünmesini istiyorsanız domatesleri güzelce dilimleyip bu dilimleri haftada bir 20 dakika olmak şartıyla cildinize uygulayın. Eğer cildinizde iltihap bulunuyorsa dilimlemiş olduğunuz domates yerine suyundan da yararlanabilirsiniz. Domatesin suyunu alın ve iltihaplı bölgeyi ovalayın. Zeytinyağı ile domatesin posasını karıştırarak da elde edeceğiniz karışım ile yapacağınız doğal maskeyi cildinize uygulayarak cildinizin tonunu düzeltebilirsiniz.2.Makyajı aşırıya kaçırmamalısınız
Elinizden geldiğince doğal görünün ki cildinizi yıpratmayın. Ne kadar doğal olduğu tartışılıyor olsa da her makyaj malzemesi kimyasal madde içermektedir.  Bu yüzden sürekli kimyasal madde ile etkileşim halinde olduğunuzdan dolayı yavaş yavaş genç görüntünüzü kaybediyorsunuz. 

3.Kırışıklıklarınızı patates yardımıyla ortadan kaldırabilirsiniz
Daha genç görünmek için patatesi kullanabilirsiniz. Patates cildinizi aydınlatır ve kırışıklıkları yok eder.
Her gün düzenli olarak 15 dakika boyunca cildinize patates maskesi uygulayarak kırışıklıklara veda edebilirsiniz. Patates suyu ile çiğ patates posasını da cilt güzelliği için de tercih edebilirsiniz. Yüz hatlarınız daha temiz görünmesi ve cildinizin esnemesi için patates maskesine bir miktar limon suyu eklemelisiniz. 

4.Cildinizdeki pürüzleri limon yardımıyla yok edebilirsiniz
Yaşlılıktan dolayı cildinizdeki lekeler ve akneler artış gösterir. Lekelerden, aknelerden kurtulmak ve cildinizin beyazlamasını sağlamak istiyorsanız limonu tercih edebilirsiniz. Limon sayesinde cildiniz daha pürüzsüz ve parlak bir hale bürünecektir. Limonun bu etkisinden yararlanmak istiyorsanız meyveyi losyon biçiminde kullanabilirsiniz. Limonu alarak her gün düzenli olarak cildinizde ovalayın.


5.Günlük su ihtiyacınızı karşılamalısınız
Günde en az 2 litre su tüketirseniz cildiniz kendini daha hızlı yeniler ve zararları yok eder. Düzenli olarak su tüketmeniz için her gittiğiniz yere suyunuzu da götürün.

6.Aloe vera maskelerini kullanarak parlak ve canlı görünüme sahip olabilirsiniz
Aloe Vera bitkisinin suyunu ve yapraklarının posasını her gün düzenli olarak kullandığınız taktirde cildinizdeki gelişimi sizde fark edeceksiniz. Aloe Vera maskesini kullanarak daha parlak ve canlı cilde sahip olabilir, cildinizin daha genç bir görünüme kavuşmasını da sağlarsınız. Aloe Veranın bir diğer faydası da akne yaralarının, cilt lekelerinin, ve minik yanıkları ortadan kaldırmasıdır. Aloe Vera suyu cilt tonunu ayarlayıcı özelliği taşıdığından dolayı cildinize düzenli olarak uyguladığınızda yararlarını fark edebilirsiniz.  Aloe vera posasını da haftada bir defa 10’ar dakikalık süre ile maske olarak uygularsanız yararını görebilirsiniz. 


7.Banyo esnasında ve banyo sonrasında dikkatli olmalısınız
Banyo yaparken aşırı sıcak su ile duş alırsanız cildinizin tahriş olmasını ve genç görüntüsünün yok olmasını sağlarsınız. Bu durumdan etkilenmemek istiyorsanız duş aldığınız suyun çok sıcak olmamasını sağlayın. Sıcak su ile kalmayıp çok kuvvetli sabunlar kullandığınız taktirde cildiniz kurur ve koruyucu yağları cildinizden uzaklaştırır. Son olarak duş sonrasında cildinizi kurulama aşamasındayken tahriş etmemek için yumuşak havlu kullanmalısınız. 


8.Salatalık yardımıyla cildinizin tekrar canlı olmasını sağlayabilirsiniz
Salatalığı akne tedavisinde kullanabilirsiniz. Akne tedavisini üstlenmekle kalmayıp cildinizin daha genç görünüme sahip olmasında da önemli rol oynar. Salatalıkları güzelce dilimleyin ve bu dilimleri haftada birkaç defa düzenli olarak 15’er dakika uygulayın. Uygulama sonrasında faydalarını kolaylıkla fark edebilirsiniz.

9.Düzenli ve yeterli uyku uyumalısınız
Güzelliğinizi elde tutmak istiyorsanız yeterli ve düzenli olarak uykunuzu almalısınız. Eğer düzenli ve yeterli olarak uykunuzu almazsanız cildinizin dinlenmesi zorlaşır ve genç görüntüsü yok olur. 
10.Kabartma tozu kullanarak cildinizi arındırabilirsiniz
Kabartma tozu cildinizi arındırır ve canlandırır. Bunlarla kalmayıp kabartma tozu ile cilt hücrelerinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Kabartma tozunu vücudunuza direkt uygularsanız pek de sağlıklı olmaz. Kabartma tozunu direkt uygulamak yerine bir miktar zeytinyağı ile eşit şekilde karıştırın ve ortaya çıkan karışımı uygulayın. 11.Balın hücrelerinizi yenilemesine izin vermelisiniz
Dünya üzerindeki en iyi doğal nemlendiricilerden biri olan bal, içeriğinde bol miktarda mineral ve diğer organik elementler içerdiğinden dolayı hücreleri daha hızlı yeniler ve genç görünmenizi sağlar. Balı düzenli olarak kullandığınız taktirde kırışıklıklarınız azalır. Yalnız, alerjik problemlere sahipseniz balı kullanmanız pek de doğru olmaz.
Balın gençleştirici özelliğinden faydalanmak için bu gıdayı yalnızca boyun ve yüz bölgenize uygulamalısınız. Balı sürün ve 20 dakika bekleyin. Bekleme süresi sona erdikten sonra ılık su yardımıyla durulayın. Gençleştirici maske yapmak istiyorsanız da tarçın ile balı eşit miktarda karıştırıp yüzünüze uygulayabilirsiniz.


12.Sigaradan uzak durmalısınız
Sigara cilt için oldukça zararlı bir etkendir. Daha sağlıklı ve genç cilde kavuşmak istiyorsanız sigarayı derhal bırakmalısınız. Sigarayı bırakmakla iş bitmiyor. Sigara tüketilen ortamlarda çok fazla vakit geçirmemelisiniz. 

13.Alkolden uzak durmalısınız
Alkol tüketiyorsanız cildiniz çabuk yaşlanır ve güzelliğiniz yavaş yavaş yok olur. Eğer diri, genç, güzel görüntüye sahipseniz ve hayatınızı bu şekilde devam ettirtmek istiyorsanız alkol tüketimini en az seviyeye düşürmeniz gerekiyor. Tabii ki mümkün olduğunca tüketmemeniz daha iyi olacaktır.

14.Hindistan cevizi yağı ile cildinizi besleyebilirsiniz
Cildinizin genç kalmasını istiyorsanız Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Damıtılmış Hindistan cevizi yağı ile cildinizin sıkılaşmasını, beslenmesini ve nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Hindistan cevizinin yağı, pul pul olan ölü derilerin yok olmasını ve daha yumuşak bir cilde sahip olmasını sağlar. Damıtılmış Hindistan cevizi yağını uyguladığınızda faydalarını kolaylıkla görebilirsiniz. Yağı, cildinize ince bir katman biçiminde uygulayın ve 5 dakika bekleyin. Bekleme süresi sona erdikten sonra hijyenik ve temiz peçete yardımıyla temizleyin.


15.Zeytinyağı ile cildinize kadifemsi yumuşaklık verebilirsiniz
Cildinizin gençliğini korumak istiyorsanız en iyi silah zeytinyağıdır. Zeytinyağının bir damlası bile ev yapımı doğal güzellik ürünleriyle birlikte kullandığınız taktirde oldukça yararını göreceksiniz. Zeytinyağının kırışıklık karşıtı etkisi olduğu gibi cildi yumuşatır ve nemlendirir. 

16.E vitaminlerini güzelliğinizi korumak için kullanabilirsiniz
Cildinizin yenilenmesini sağlamak için E vitamini tüketmelisiniz. Cildinizi yeniler, renk tonunu düzenler ve yüz hatlarındaki kırışıklıları azaltır. 
17.Gençlik iksiri olarak kuşburnundan yararlanabilirsiniz
Kuşburnunun yağı gençlik iksiri olarak karşımıza çıkıyor. Kuşburnu yağını düzenli olarak kullandığınızda gözlerin altındaki kırışıklıklar ve yüzdeki yaşlılık semptomları yok olacaktır.  Yüzünüzü cilt temizleyici losyonlar ile temizlemek yerine kuşburnu yağı ile temizlerseniz ve buna ek olarak kullandığınız cilt maskelerine ya da kremlerinize birkaç damla kuşburnu yağı da damlatabilirsiniz.


18.Şeker ile cildinizi ovalayabilirsiniz
Olmazsa olmazımız olan ve elimizi attığımızda bulabileceğimiz şekeri cilt bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz. Şeker yüzünüzü temizler ve cildinizi besler. Ölü hücreleri yok ederek cildi yumuşatır, parlaklaştırır ve pürüzsüz hale getirir. Haftada bir kez düzenli olarak yüzünüzü nemlendirin ve birazcık şeker ile ovalayın.

19.Güneşe karşı dikkatli olmalısınız
Güneş ışınlarına dikkat etmezseniz genç görüntünüz elinizden kayabilir. Cildinizin genç kalmasını istiyorsanız güneşin dik açıya yakın şekilde dünyaya düştüğünde ve etkilerinin şiddetli biçimde hissedildiği saatlerde güneşlenmemelisiniz. Ya da güneşe çıkmadan önce korunmak amacıyla güneş kremi sürebilirsiniz.

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Kuru Fasulyenin Gaz Yapmaması Nasıl Sağlanır?

Bol proteinli, lezzetli mi lezzetli kuru fasulyeyi çok seviyor, hatta ne kadar çok yersek yiyelim hiç bıkmıyoruz. Kuru fasulye yanına pilav, cacık ya da turşu olan bir masaya kim oturmaz ki? Kuru fasulyenin gaz yapmaması için ne yapmak gerekir biz biliyoruz. Her güzel şeyin bir bedeli var gibi kuru fasulye yemenin de bir bedeli var, o da ‘’gaz’’ mı diyorsunuz? Hayır, aslında böyle bir bedel yok. Kuru fasulyenin gaz yapmaması için sadece bilmeniz ve yapmanız gereken şeyler var. Bunlar nelerdir gelin bir bakalım… Konunun başlangıç noktasına gelelim; ‘’Kuru fasulye neden gaz yapar?’’ Kuru fasulye bünyesinde midemizin sindiremeyeceği kadar oligosakkarit bulunduruyor. Oligosakkarit, şeker molekülleridir. Midemiz ve ince bağırsaklarımız oligosakkariti sindiremez ve bu yüzden başka sevdiğimiz kuru fasulye olmak üzere diğer tüm baklagiller midede rahatsızlık yaşanmasına sebep olur. Yaşanılan gaz ve mide rahatsızlıklarına çözüm olarak oligosakkaritleri kalın ba

Soğanın Şaşırtıcı Bir Şekilde Tedavi Ettiği 10 Sağlık Sorunu

Soğan tam bir mucize saçan bitkidir. Soğan sayesinde tedavi edebileceğiniz o kadar çok sağlık problemi var ki. Eskilerin tedavi reçetelerini düşününce soğansız bir tarif yok denecek kadar az. Soğan; yanığa, yüksek ateşe, siğile ve hatta kansere bile iyi gelmektedir. Bunlar soğanın en yaygın bilinen özelliklerinden birkaç tanesidir. İşte soğanın inanılmaz bir şekilde tedavi ettiği sağlık problemleri: 1.Soğuk algınlığına iyi gelmektedir Soğanın soğuk algınlığına iyi geldiğini duymayan yoktur. Mevsim geçişlerinde ve soğuk kış aylarında, hastalanacağınızı hissettiniz zaman derhal çiğ soğan tüketmelisiniz. Soğanı bu şekilde tüketmeyi sevmiyorsanız bunun yerine soğan, bal ve zencefil karışımından doğal bir çay hazırlamak mümkündür. Soğan tüketmeye başladığınız anda sinüsler temizlenmektedir. Soğan çayı reçetesi ise antibiyotik görevi görmesinin yanı sıra boğazdaki ağrıyı da yok etmektedir. 2. Vücut ateşini düşürür Soğanla yüksek ateşin düşürülmesi size biraz tu

KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI

Günümüzde baharatlar grubundan en çok tüketileni karabiberdir. Karabiber yağının özellikleri ve faydaları oldukça fazladır. KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI Karabiber sağlığınıza bir çok faydada bulunacak esans yağ şeklidir. Hatta bugüne kadar kullanmış olduğunuz en güçlü ürünlerden biri karabiber yağı olacaktır. KARABİBER YAĞININ SAĞLIĞA FAYDALARI 1- Karabiber yağı antiseptik özellik taşımaktadır :  Antiseptik özellikle kalmayıp spazm çözücü, antienflamatuar, antioksidan, gaz giderici, idrar söktürücü, balgam söktürücü, ateş düşürücü, kabız giderici ve urik asit gut hastalığı engelleyini etkileri vardır. 2- Antibakteriyel özelliği vardır :  Böcek ısırmaları sonucu kaşıntıları ve iltihapları ortadan kaldırır. Damarları temizler ve böylelikle damar tıkanıklığını önler. 3 - Karabiber yağı antioksidan özelliği taşımaktadır :  Serbest köklerin sebep olduğu damar hasar

Her Gün 2 Bardak Mutlaka İçilmeli, Çünkü...

Karın şişliğinden gaz problemine, kolesterol ve kalp hastalıklarına kadar tam bir koruyucu koruyucu kalkan! Her gün 2 bardak mutlaka içilmeli, çünkü... Bolca vitamin, Omega-3 ve yağlı asitler içeren cevizin tüm faydaları hemen hemen herkes tarafından biliniyor zaten…Sağlıklı ve faydalı olduğu aşikar. Uzmanların sıkça dillendirdiği gibi her gün bir avuç ceviz yemek, sağlıklı bir kalp, beyin ve kilo kontrolü için neredeyse şart. Özellikle hamile bayanlarda, bebek gelişimi süresince hayati öneme sahip ceviz. Bebeğin beyin gelişimine çok ciddi katkı sağlamakta. Beyin gelişiminin yanı sıra, bebeğin ileri zamanlarında karşılaşabileceği alerjileri vakalarına karşı da tam bir korucu çeper oluşturduğu araştırmalarla ile tespit edilmiş. Bunun yanında tokluk süresini uzattığı ve yap yakıcı özelliği sayesinde kilo vermeyi de hızlandırdığı biliniyor. Düzenli olarak içilen ceviz suyu yorgunluk ve halsizliği yok ediyor. Ve yine hamilelik boyunca tüketilen ceviz suyu, kilo a

Akciğer bitti mi hayat biter!

Akciğer bitti mi hayat biter derler. Her yıl Binlerce kişi bu illet hastalıktan hayatını kaybediyor. Ama korunmak çok basit.  Kirlenen akciğer işlevlerini yerine getiremez. Sağlık için sadece hastalığa yakalanınca değil, sağlıklıyken dikkat etmek gerek. Akciğerlerde oluşan katran ve diğer zehirli maddelerin birikmesi zamanla akciğerin işlevlerini yapamamasına neden olmaktadır. Günde 3 ve daha fazla sigara içenlerin yolda birkaç kez akciğeri temizleyen bitkiler, sebzeler ve meyveler ile ciğer temizleme kürleri yapması faydalı olacaktır. Tabi sigarayı bıraktıktan sonra akciğerlerin çabuk bir biçimde temizlenmesi için de bu bitkisel kürler  gerekecektir. Peki akciğeri en iyi temizleyen besiler ve yiyecekler hangileridir. Bu sorunun cevabını sizler için araştırdık ve pek aklınıza gelmeyecek gıdaların 70 günde akciğerleri temizlediğine şahit olduk. Akçiğer temizleyici şifalı bitkiler arasında özellikle ebegümeci ve keçiboynuzu öne çıkıyor. Bu konuda Ahmet