Ana içeriğe atla

SOĞAN SUYUNUN FAYDALARI


SOĞANIN KENDİ KADAR SUYU DA FAYDALI...
HATTA DAHA FAYDALI

Ünlü bir bitki uzmanı sayesinde hayatımıza giren soğan suyu birçok sorun üzerinde etki etmektedir. Özellikle sağlık için çok önemli besin maddeleri arasında yer alan soğan, yemeklerde kullanmak kadar suyunu tüketmekte önemlidir.
Soğan demir ve tiamin, kükürt, lif,  B ve C vitamini açısından zengin bir besin kaynağıdır. İçerdiği asitler özellikle bağırsak ve mide enfeksiyonlarına karşı etkilidir.


Bugüne kadar birçok sorun için kullanılan soğan suyu hangi hastalıkların dermanı olmuş gelin hep birlikte öğrenelim.

Soğandan gelen şifalar 

Soğan suyu birçok derde devası ile bilinen ve bitki uzmanları tarafından da sürekli dile getirilen bir unsur olmaktadır.
Soğan kendisi doğal antibiyotik olarak bilinmekte ve tüketilmesi sürekli tavsiye edilmektedir. Peki bugüne kadar duyduğunuz soğan suyu nelere iyi geliyor bugün bu yazımızda bunu ele alacağız.

Soğan suyu yanık ve böcek ısırmaları sonucu deride meydana gelen sorunları ortadan kaldırabilir. Soğan suyu zarar gören kısma uygulandığında biraz yanma hissi verebilir ama tedavi edici özelliği vardır.


Soğan ve soğan suyu şeker hastalığına karşı etkilidir ve sağlığı korur. Kan şekeri seviyesini düşürür. Soğanda bulunan kromun bunu sağladığı belirtilmektedir.
Soğan suyu öncelikle çikolata kisti olan bayanlar kullandıkları zaman yumurtalıkta oluşmuş olan kistin giderilmesini sağlar.

Ödem atmaya yardımcı olan soğan suyu özellikle bayanlar tarafından çok fazla tavsiye edilmektedir. Ayrıca her sabah aç karnına içilen soğan suyu zayıflatmaya destek olur.

Bunun yanı sıra soğan suyu bronşit astım hastaları için de bulunmaz bir nimettir. Gripten de koruyan soğan suyu geniz eti için de kullanılmaktadır.
Özellikle adet sorunu yaşayan ve az kanama görmeye başlayanlar soğan suyu kullanarak daha az sancı ile menopozu geciktirebilirler.


Kan pıhtılaşması sorunu yaşayanlarda yine soğan suyu içerek kan akışını düzene sokmayı başarabilirler.
Saç dökülmesini önler. Bu konuda tüm dünyada soğan suyu sürekli kullanılır ve etkisi bir çok örnekle kanıtlanmıştır.


Soğan suyu kemik sağlığını korumada önemli rol oynayabilir. Son çalışmalar, çok fazla kemik kaybını önleyen bir bileşik içerdiğini göstermiştir.
Sizinde anlayacağı üzere birçok sorunda işe yarayan soğan suyu etkisini de kullanıcıları tarafından kanıtlamış ve birçok bitki uzmanının da sürekli önerisi olarak gündeme gelmiştir.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://www.salamaneh.com/resource/gallery/55cb27a41c969.jpg
  • http://www.ghanafilla.net/wp-content/uploads/2015/02/Sweet-Red-onions-1.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.stylecraze.com/articles/best-benefits-of-onion-juice/#gref
  • http://www.stylecraze.com/articles/amazing-health-benefits-of-onions/#gref
  • https://www.rewardme.in/beauty/hair/article/10-amazing-benefits-of-onions-for-hair
  • https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/onion.html
  • http://www.stylecraze.com/articles/how-onion-helps-hair-growth/#gref

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Japon Çocuklarının Uysal Olma Nedenleri (Muhteşem, Herkes Okumalı)

Japon halkının karakteri dünyada birçok kesimlerce beğenilmektedir. Onların, aşırı büyük trajedileri muazzam bir stoacılıkla karşıladıklarını görürüz. Hiçbir durumda kontrolü ve kolektif bilinci kaybetmezler. Ayrıca, başkalarına gösterdikleri büyük saygı ve iş ahlakı ile bilinirler. Sadece Japon yetişkinler değil, çocuklar da Batı dünyasında gördüğümüz şeylerden çok farklıdır. Çok genç yaştan itibaren, yumuşak huylu ve nazik olmak ile meşhurlardır. Japon çocuklar öfke nöbetlerine girmez ve kontrolü kaybetmezler. “ Başarısız bir şekilde kendi tepkilerini kontrol etmeye çalışmak, korkunun köleliğine yol açan senaryosudur. ” – Giorgio Nardone Japonlar, kendini kontrol etme, saygı ve dizginleme değerlerinin hakim olduğu bir toplum oluşturmayı nasıl başardı? Çok katı oldukları için mi disiplinli bir topluma kavuştular? Ya da belki, çocuk yetiştirme stratejileri etkili kalıpları mı içeriyor? Bu konuyu daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Japonlar aileye çok öne

Temizlikte Asla Sirke Kullanmamanız Gereken 6 Yer

Kimyasal kullanmamak için çoğu zaman ev temizliğinde sirke kullanırız. Ancak ev temizliğinde sirke her zaman yarar sağlamıyor. Evinizde kullandığınız birçok noktada sirke yarar yerine zarar verebiliyor. İşte ev temizliğinde asla sirke kullanmamanız gereken yerler. Sirke yemekler dışında temizlik konusunda da çoğu ev hanımının kurtarıcısı haline geldi. Yer silmeden çamaşır makinesinde yumuşatıcı olarak kullanmaya, dibi tutmuş tencereleri temizlemeye kadar daha birçok şeyde sirke kullanılıyor. Ancak sirke ev temizliğinde bir numaralı yardımcınız olsa da asla kullanılmaması gereken yerler var. İşte ev temizliğinde sirkeyi kullanmamanız gereken yerler 1 : Granit ve mermer mutfak tezgâhları  : Sirke içerisinde yer alan yoğun miktardaki asit nedeniyle granit ve mermer yüzeylere zarar verebilir, lekelenmeler oluşmasına neden olabilir. 2 : Ütüdeki yanık lekeleri  : Bayanların korkulu rüyası haline gelen ütü üzerine yapışmış yanık lekeler

Çamaşır Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını

Asla Buzdolabına Koymamanız Gereken 11 Yiyecek -

Mesela ekmeği buzdolabında mı, dondurucuda mı yoksa ekmek kutusunda mı saklamalıyız? Domatesi dolaba mı yoksa mutfak dolabına mı koymalıyız? Buzdolabına konulmaması gereken yiyecekler hakkında ne kadar bilgimiz var? Bazı yiyecekler tamamen buzdolabının dışında tutulmalı. Bunlardan en fazla tartışılanı kuşkusuz tereyağı oldu. İnsanlar tereyağını nasıl ve ne kadar süre dolabın dışında tutabileceklerini tartıştı. Dolaba konan yağı sürmek zor, peki ne yapmalıyız? Araştırmalar tereyağını ambalajından çıkarmadan buzdolabında saklamamız gerektiğini ve kullanmadan 10, 15 dakika önce çıkarmamızı söylüyor. Çünkü tereyağı pastörize sütten yapılıyor ve uzun süre dışarıda kalınca bozulma ihtimali artıyor. Tuzlu tereyağının bozulma süresi daha düşük çünkü tuz, bozulma oranını azaltıp bakterileri uzak tutuyor. Özetle, tereyağını tüm hafta boyunca dışarıda tutmanız önerilmiyor ama birkaç saat dışarıda kalmasında da sorun yok. Bazı yiyeceklerse tamamen buzdolabının dışın

Oğlunu Kaybeden Babanın Çocukları Hala Hayatta Olan Anne ve Babalara 9 Tavsiyesi +

Çocuklarınızın her daim yanınızda olacağını düşünerek hata ediyorsunuz. İşimizle ve diğer sorunlarla o kadar meşgulüz ki hayatımızdaki en değerli varlıkları unutuyoruz. Evlat acısını kimsenin tecrübe etmemesi söylenir. Richard Pringle ismindeki babanın Hughie ismindeki oğlu geçtiğimiz yaz beyin kanaması geçirdikten sonra hayatını kaybetti. Acılı baba, şimdi diğer anne ve babaların okumasını istediği 9 maddelik bir liste oluşturdu. Bütün anne ve babaların okuması gerekiyor. Minik Hughie henüz 3 yaşındayken hayatını kaybetti. Baba, Mirror’a “Beyin kanaması geçirme şansı sadece %5’ti. Maalesef %5’lik ihtimal gerçekleşti” dedi. Oğlunu kaybettikten bir yıl sonra Richard diğer anne ve babaların okumasını istediği 10 maddelik bir tavsiye listesi hazırladı. Okuyanlar hem duygulandılar hem de herkesin okuması için hızla paylaştılar. İşte Richard’ın evlatları hayatta olan anne ve babalara 10 tavsiyesi:     1. “Çocuklarınızı ne kadar öperseniz öpün size az geli