Ana içeriğe atla

SOĞAN SUYUNUN FAYDALARI


SOĞANIN KENDİ KADAR SUYU DA FAYDALI...
HATTA DAHA FAYDALI

Ünlü bir bitki uzmanı sayesinde hayatımıza giren soğan suyu birçok sorun üzerinde etki etmektedir. Özellikle sağlık için çok önemli besin maddeleri arasında yer alan soğan, yemeklerde kullanmak kadar suyunu tüketmekte önemlidir.
Soğan demir ve tiamin, kükürt, lif,  B ve C vitamini açısından zengin bir besin kaynağıdır. İçerdiği asitler özellikle bağırsak ve mide enfeksiyonlarına karşı etkilidir.


Bugüne kadar birçok sorun için kullanılan soğan suyu hangi hastalıkların dermanı olmuş gelin hep birlikte öğrenelim.

Soğandan gelen şifalar 

Soğan suyu birçok derde devası ile bilinen ve bitki uzmanları tarafından da sürekli dile getirilen bir unsur olmaktadır.
Soğan kendisi doğal antibiyotik olarak bilinmekte ve tüketilmesi sürekli tavsiye edilmektedir. Peki bugüne kadar duyduğunuz soğan suyu nelere iyi geliyor bugün bu yazımızda bunu ele alacağız.

Soğan suyu yanık ve böcek ısırmaları sonucu deride meydana gelen sorunları ortadan kaldırabilir. Soğan suyu zarar gören kısma uygulandığında biraz yanma hissi verebilir ama tedavi edici özelliği vardır.


Soğan ve soğan suyu şeker hastalığına karşı etkilidir ve sağlığı korur. Kan şekeri seviyesini düşürür. Soğanda bulunan kromun bunu sağladığı belirtilmektedir.
Soğan suyu öncelikle çikolata kisti olan bayanlar kullandıkları zaman yumurtalıkta oluşmuş olan kistin giderilmesini sağlar.

Ödem atmaya yardımcı olan soğan suyu özellikle bayanlar tarafından çok fazla tavsiye edilmektedir. Ayrıca her sabah aç karnına içilen soğan suyu zayıflatmaya destek olur.

Bunun yanı sıra soğan suyu bronşit astım hastaları için de bulunmaz bir nimettir. Gripten de koruyan soğan suyu geniz eti için de kullanılmaktadır.
Özellikle adet sorunu yaşayan ve az kanama görmeye başlayanlar soğan suyu kullanarak daha az sancı ile menopozu geciktirebilirler.


Kan pıhtılaşması sorunu yaşayanlarda yine soğan suyu içerek kan akışını düzene sokmayı başarabilirler.
Saç dökülmesini önler. Bu konuda tüm dünyada soğan suyu sürekli kullanılır ve etkisi bir çok örnekle kanıtlanmıştır.


Soğan suyu kemik sağlığını korumada önemli rol oynayabilir. Son çalışmalar, çok fazla kemik kaybını önleyen bir bileşik içerdiğini göstermiştir.
Sizinde anlayacağı üzere birçok sorunda işe yarayan soğan suyu etkisini de kullanıcıları tarafından kanıtlamış ve birçok bitki uzmanının da sürekli önerisi olarak gündeme gelmiştir.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://www.salamaneh.com/resource/gallery/55cb27a41c969.jpg
  • http://www.ghanafilla.net/wp-content/uploads/2015/02/Sweet-Red-onions-1.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.stylecraze.com/articles/best-benefits-of-onion-juice/#gref
  • http://www.stylecraze.com/articles/amazing-health-benefits-of-onions/#gref
  • https://www.rewardme.in/beauty/hair/article/10-amazing-benefits-of-onions-for-hair
  • https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/onion.html
  • http://www.stylecraze.com/articles/how-onion-helps-hair-growth/#gref