Ana içeriğe atla

KEFİRİN FAYDALARI


GENÇLİK İKSİRİ KEFİRİN MUCİZEVİ FAYDALARI
Kafkaslardan tüm dünyaya şifa diye yayılmış süt asidi ve alkol fermantasyonu ile ortaya çıkmış, kefir taneleri ile elde edilen hafif ekşimsi fermente bir süt ürünüdür.


Probiyotik içeren süt ürünleri arasındaki kefir pek çok faydası ile vücut sağlığınız için önemli bir yer tutar. Hafif ekşimsi tadı, koyu kıvamı ve köpüğüyle koyu bir ayranı anımsatan kefir sağlık açısından sayılmayacak kadar çok faydası ile tercih edilmektedir.

Değerli vitamin ve mineralleri yüksek oranda içinde barındırması ile kefiri her gün yeterli miktarda tüketmek sağlıklı yaşam için bir adım olabilir.
Kefirin doğal bileşiminde bulunan fosfor, potasyum, sodyum, klor, magnezyum gibi mineraller, A, B1, B2, B6, B12, C, D, E, folik asit gibi vitaminler ile esansiyel amino asitler ile dengeli beslenmede ciddi rol alan kefir, bağışıklık sisteminin yanı sıra sindirim sistemini de güçlendirmeyi sağlıyor.Kefirin faydaları

* Bağışıklık sistemini güçlendiren kefir hastalıklara karşı direncinizi arttıracaktır. Antibiyotik etkisi bulunmaktadır. Bu sayede iltihaplı hastalıkların tedavisini destekler.
* İster dışarıdan kompres olarak isterseniz de içecek olarak tüketerek cildinizi besleyebilir ve yaşlanma etkilerini geciktirebilirsiniz. Cildinizin elastiki görünümünü korumaya yardımcıdır.
* Kabızlık, hazımsızlık, cinsel isteksizlik, gut hastalığı ve daha pek çok sağlık problemi için kefir tüketimi faydanıza olacaktır.
* Kanser hastalığının oluşması ve ilerlemesine karşılık vücudunuzun savunma etkisini arttırır.* Kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur, karaciğer için faydalıdır.
* Kemiklerin ve dişlerin güçlenmesini destekler.
* Cilt mantarı tedavisi ve çeşitli cilt sorunları için kullanılabilir.
* Mide ülseri tedavisinde kullanıldığı gibi mide kramplarına karşı da iyi gelir.* Akciğer enfeksiyonlarına karşı da kullanılmaktadır.
* Rahatlamaya yardımcı etkisiyle stres ve depresyondan kişiyi uzak tutar.
* Kan basıncını düzenlemeye yardımcı olan kefir göz sağlığını da korumaya yardımcıdır.
* Dengeli ve doğru tüketim sağlayarak sağlıklı bir yaşamın sırrını kefir ile keşfedebilirsiniz.Kefir yüksek oranda kalori içermesi nedeniyle aşırı tüketimi kilo alımına neden olabilecektir.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • https://www.diynatural.com/wp-content/uploads/Kefir-6.jpg
  • http://www.doctorshealthpress.com/wp-content/uploads/2016/06/kefir-milk.jpgv
  • https://cdn.authoritynutrition.com/wp-content/uploads/2015/03/kefir-and-kefir-grains.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://draxe.com/kefir-benefits/
  • https://authoritynutrition.com/9-health-benefits-of-kefir/
  • http://www.livestrong.com/article/449940-what-are-the-benefits-of-kefir/


ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Diz, Kemik Ve Eklem Ağrılarına Son Veren Karışım

Diz, eklem ve kemik ağrılarından sonsuza kadar kurtulun! Diz ve eklemler vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzden de eklemlerinizin incilme ve aşınması olanağı yüksektir. Eklem ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir. Diz bölgesindeki şişmeleri genellikle herhangi bi darbe ve ters hareket etme sonucunda meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Diz ve eklem ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyacımız olan malzeme listesi ölçüleri ile birlikte aşağıdaki listedeki gibidir. 2 çorba Kaşığı Kil 2 çorba Kaşığı Buğday Kepeği 1 çorba Kaşı Kaya Tuzu 1 çay Kaşı Menekşe Yağı 1 çay Kaşı Biberiye Yağı Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı Hazır durumda b

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Sineklerden Tamamen Kurtulanın En Kolay Yolu

Özellikle bahar mevsimi ile birlikte sinekler maalesef sürekli etrafımızdalar! Biz onları uzaklaştırmak için her yolu deniyoruz ama onlar pes etmeden geri dönüyorlar! Üstelik çok kısa sürede çok hızlı bir şekilde çoğalarak, kabus haline geliyorlar. Çok hızlılar ve çok rahatsız edici bir haldeler… Onlarla mücadele etmenin doğal yolları var ,şimdi bunlardan bahsedelim. İşte sinekleri doğal olarak kaçırmanın 7 yöntemini öneriyoruz: 1. Karanfil ve Limon Sinekler karanfil kokusundan nefret eder ve de limon ile karanfil kokusu birleşince ortada tek bir sinek bile kalmaz. Hem de siz kimyasala maruz kalmadan sinekleri uzaklaştırısınız, hem de hoş bir koku ile de keyif alırsınız. İhtiyacınız olan da sadece,     Limon     Karanfil Limonları ikiye bölün ve karanfilleri limonun iç kısmına batırın. Karanfillerle süslenmiş limonu açık havada masanızın üzerine dekoratif mumlar arasınada yerleştirin ve keyfini çıkarın. 2. Kendin Yap Sinek Kovucu Sprey Ayrıca

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa