Ana içeriğe atla

KEFİRİN FAYDALARI


GENÇLİK İKSİRİ KEFİRİN MUCİZEVİ FAYDALARI
Kafkaslardan tüm dünyaya şifa diye yayılmış süt asidi ve alkol fermantasyonu ile ortaya çıkmış, kefir taneleri ile elde edilen hafif ekşimsi fermente bir süt ürünüdür.


Probiyotik içeren süt ürünleri arasındaki kefir pek çok faydası ile vücut sağlığınız için önemli bir yer tutar. Hafif ekşimsi tadı, koyu kıvamı ve köpüğüyle koyu bir ayranı anımsatan kefir sağlık açısından sayılmayacak kadar çok faydası ile tercih edilmektedir.

Değerli vitamin ve mineralleri yüksek oranda içinde barındırması ile kefiri her gün yeterli miktarda tüketmek sağlıklı yaşam için bir adım olabilir.
Kefirin doğal bileşiminde bulunan fosfor, potasyum, sodyum, klor, magnezyum gibi mineraller, A, B1, B2, B6, B12, C, D, E, folik asit gibi vitaminler ile esansiyel amino asitler ile dengeli beslenmede ciddi rol alan kefir, bağışıklık sisteminin yanı sıra sindirim sistemini de güçlendirmeyi sağlıyor.Kefirin faydaları

* Bağışıklık sistemini güçlendiren kefir hastalıklara karşı direncinizi arttıracaktır. Antibiyotik etkisi bulunmaktadır. Bu sayede iltihaplı hastalıkların tedavisini destekler.
* İster dışarıdan kompres olarak isterseniz de içecek olarak tüketerek cildinizi besleyebilir ve yaşlanma etkilerini geciktirebilirsiniz. Cildinizin elastiki görünümünü korumaya yardımcıdır.
* Kabızlık, hazımsızlık, cinsel isteksizlik, gut hastalığı ve daha pek çok sağlık problemi için kefir tüketimi faydanıza olacaktır.
* Kanser hastalığının oluşması ve ilerlemesine karşılık vücudunuzun savunma etkisini arttırır.* Kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur, karaciğer için faydalıdır.
* Kemiklerin ve dişlerin güçlenmesini destekler.
* Cilt mantarı tedavisi ve çeşitli cilt sorunları için kullanılabilir.
* Mide ülseri tedavisinde kullanıldığı gibi mide kramplarına karşı da iyi gelir.* Akciğer enfeksiyonlarına karşı da kullanılmaktadır.
* Rahatlamaya yardımcı etkisiyle stres ve depresyondan kişiyi uzak tutar.
* Kan basıncını düzenlemeye yardımcı olan kefir göz sağlığını da korumaya yardımcıdır.
* Dengeli ve doğru tüketim sağlayarak sağlıklı bir yaşamın sırrını kefir ile keşfedebilirsiniz.Kefir yüksek oranda kalori içermesi nedeniyle aşırı tüketimi kilo alımına neden olabilecektir.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • https://www.diynatural.com/wp-content/uploads/Kefir-6.jpg
  • http://www.doctorshealthpress.com/wp-content/uploads/2016/06/kefir-milk.jpgv
  • https://cdn.authoritynutrition.com/wp-content/uploads/2015/03/kefir-and-kefir-grains.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://draxe.com/kefir-benefits/
  • https://authoritynutrition.com/9-health-benefits-of-kefir/
  • http://www.livestrong.com/article/449940-what-are-the-benefits-of-kefir/