Ana içeriğe atla

ENERJİ VEREN, CİLDİ GENÇLEŞTİREN HİNDİSTAN CEVİZİ SUYUNUN FAYDALARI

HİNDİSTAN CEVİZİ SUYUNUN FAYDALARI

Son dönemlerde hayatımıza iyice girmeye başlayan hindistan cevizi, suyundan, yağına iyileştirici ve şifalı özelliklere sahiptir. Özellikle anti-fungal, anti-mikrobiyal ve anti-viral özellikleri ile bir çok derdin devasıdır.


Suyunu çıkartmak biraz zahmetli gibi gözükse de aslında özel bir burgu ya da civi ile delip, akıtabilmek mümkündür. Kapalı olarak muhafaza edildiğinden, içindeki mineraller, vitaminler kaybolmadan saklanır.


Cildi gençleştirici etkisi vardır. Öyle ki son dönemlerde bir çok cilt kremi, bakım seti içinde hep hindistan cevizi yer almaktadır.  Kimyasal kozmetik ürünlerini kullanmaktansa kendiniz evde hindistan cevizi suyu ile bakım yapabilir, doğal yöntemlerle cildinizi güzelleştirebilirsiniz.


Aynı zamanda gençlik iksiri olarak da bilinir. Hem cildi yeniler, parlatır hem de enerji verir.  Ayrıca yaşlanmayı geciktirici özelliktedir. Ayrıca ciltteki istenmeyen yağın atılmasına yardımcı olur. Ve iyi bir güzelleştirici doğal madde olmasının yanı sıra deri hücrelerinin yenilenmesini teşvik eder.


Hindistan cevizi suyunun cildi gençleştirici, yüz beyazlatıcı, koltuk altı ve genital bölge kararmalarını önleyici faydaları vardır.


Hindistan cevizi suyu ile saçınızı durularsanız kepek problemi azaltır. Ayrıca Akne, rosacea, yara izleri, çatlaklar ve döküntüleri tedavi etmek için de faydalıdır.

Yine aynı şekilde yüzünüzde güneş lekeleri varsa; banyodan sonra her gece yatmadan önce Hindistan cevizi suyu ile lekelerin olduğu bölgeleri  ovarsanız yavaş yavaş kaybolacağını göreceksiniz.


Tok tutucu etkisi olduğundan kilo vermede çok faydalıdır. Metabolizmayı da hızlandırdığı için yağ yakımını arttırır. Yüksek potasyum oranına sahip olduğu için etkili bir elektrolit düzenleyicisidir ve toksinleri vücuttan doğal bir şekilde atılmasına yardımcı olur.Kemik, tırnak ve dişlerdeki minerallerin artmasını destekler. Bu nedenle, özellikle büyüme çağındaki çocuklara, emziren annelere ve hamilelere şiddetle tavsiye edilir. Hamilelere iyi gelen çok sayıda faydası vardır.


Vücut sıvılarının seviyelerinin kontrolüne destek olur. Kan basıncını dengede tutmaya katkıda bulunur. Hindistan cevizi suyu iyi kan ve lenf dolaşımını destekler.


Kolit, mide ülseri ve kabızlıktan rahatsızlığı çekenlere yardımcı olur. Sindirim sisteminin iyi çalışmasını da sağlar. Çünkü lif açısından oldukça zengindir. Parazitlere karşı savaşta yardımcıdır.


Ağrı kesici özelliği vardır. Özellikle baş ağrıları için tam bir şifadır. Bunu da vücudun hidrat düzeyini koruyup, zihinsel konsantrasyon seviyesini attırarak yapar. Bu da baş ağrısını önler.Bakır, çinko, demir, folik asit, fosfor ve potasyum gibi bir çok mineral içerir. Özellikle Gözlerin, işlevlerini yerine getirmek için ihtiyaç duyduğu A vitaminini bakımından zengindir. Diş eti çekilmesi ve idrar yolları enfeksiyonuna sebep olan bakterilerin vücuttan atılmasını sağlar.

Soğuk algınlığına içerdiği sitokin sayesinde iyi gelir. Sitokin büyük bir antioksidan kaynağıdır. Soğuk algınlığı, tifüs ve bulaşıcı bir takım hastalıklara karşı şifalıdır. Kışın soğuk günlerinde bile şifa deposu olan hindistan cevizi suyunu mutlaka hayatınıza ekleyin.Pankreas ve enzim sisteminin stresini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca safra kesesi hastalığı olanlar için çok faydalıdır. Hatta cildin yumuşaklığını ve pürüzsüzlüğünü korumak için birebirdir.


Tuz ve albümin içerdiğinden dolayı kolera hastaları için mükemmel bir içecektir.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://www.well-beingsecrets.com/wp-content/uploads/coconut-water-splash-nutrition.jpg
  • http://ste.india.com/sites/default/files/2016/08/12/518843-coco.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.lifehack.org/articles/lifestyle/8-benefits-coconut-water-you-didnt-know-about.html
  • http://www.lifehack.org/articles/lifestyle/8-benefits-coconut-water-you-didnt-know-about.html
  • http://www.well-beingsecrets.com/wp-content/uploads/coconut-water-splash-nutrition.jpg

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Japon Çocuklarının Uysal Olma Nedenleri (Muhteşem, Herkes Okumalı)

Japon halkının karakteri dünyada birçok kesimlerce beğenilmektedir. Onların, aşırı büyük trajedileri muazzam bir stoacılıkla karşıladıklarını görürüz. Hiçbir durumda kontrolü ve kolektif bilinci kaybetmezler. Ayrıca, başkalarına gösterdikleri büyük saygı ve iş ahlakı ile bilinirler. Sadece Japon yetişkinler değil, çocuklar da Batı dünyasında gördüğümüz şeylerden çok farklıdır. Çok genç yaştan itibaren, yumuşak huylu ve nazik olmak ile meşhurlardır. Japon çocuklar öfke nöbetlerine girmez ve kontrolü kaybetmezler. “ Başarısız bir şekilde kendi tepkilerini kontrol etmeye çalışmak, korkunun köleliğine yol açan senaryosudur. ” – Giorgio Nardone Japonlar, kendini kontrol etme, saygı ve dizginleme değerlerinin hakim olduğu bir toplum oluşturmayı nasıl başardı? Çok katı oldukları için mi disiplinli bir topluma kavuştular? Ya da belki, çocuk yetiştirme stratejileri etkili kalıpları mı içeriyor? Bu konuyu daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Japonlar aileye çok öne

Temizlikte Asla Sirke Kullanmamanız Gereken 6 Yer

Kimyasal kullanmamak için çoğu zaman ev temizliğinde sirke kullanırız. Ancak ev temizliğinde sirke her zaman yarar sağlamıyor. Evinizde kullandığınız birçok noktada sirke yarar yerine zarar verebiliyor. İşte ev temizliğinde asla sirke kullanmamanız gereken yerler. Sirke yemekler dışında temizlik konusunda da çoğu ev hanımının kurtarıcısı haline geldi. Yer silmeden çamaşır makinesinde yumuşatıcı olarak kullanmaya, dibi tutmuş tencereleri temizlemeye kadar daha birçok şeyde sirke kullanılıyor. Ancak sirke ev temizliğinde bir numaralı yardımcınız olsa da asla kullanılmaması gereken yerler var. İşte ev temizliğinde sirkeyi kullanmamanız gereken yerler 1 : Granit ve mermer mutfak tezgâhları  : Sirke içerisinde yer alan yoğun miktardaki asit nedeniyle granit ve mermer yüzeylere zarar verebilir, lekelenmeler oluşmasına neden olabilir. 2 : Ütüdeki yanık lekeleri  : Bayanların korkulu rüyası haline gelen ütü üzerine yapışmış yanık lekeler

Çamaşır Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını

Sıradan Patatesin Çok Az Kişinin Bildiği 13 Sıra Dışı Kullanım Alanı -

Hepimiz patateslerin onlarca lezzetli şekilde pişirilebileceğini biliyoruz  ve belki de hepsinin bu olduğunu düşünüyoruz. Ancak bununla sınırlı değil. Hiç bilmediğimiz alanlarda da kullanılan bu sebze, gümüş eşyaların temizlenmesi, koltuk altlarının aydınlatılması ve hatta bazı sanat eserleri yaratmak için kullanılabilir. Kolayca Paslardan Kurtulun Aslında bu hepimizin başına gelebilecek bir durumdur. Metaller  paslanır  ve bu tamamen normal bir durumdur. Ama soru şudur ki bu şeyi bir musluktan veya kızartma tavalarınızdan nasıl çıkarabiliriz. Şaşırtıcı bir şekilde, bir  patates size yardımcı olabilir.     İlk önce, onu ikiye bölmelisiniz.     Sonra biraz kabartma tozu, sofra tuzu veya bulaşık deterjanı alın.      Patatesin kesilmiş bölümünü batırın ve temiz olana kadar paslı öğenin üzerine sürün .      Patates işlevini yitirmeye başladığı zaman, küçük dilim kesin ve yukarıda anlatılan işlemi tekrarlayın.     Maddeyi suyla durulayıp kurumasını bekl

Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını g