Ana içeriğe atla

Ocak 2018 Aylık Yorumlar
Aylık burç yorumları ile burcunuzun o ayki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini aylik olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık. Burç burç Ocak ayına ait aylık burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.
KOÇ BURCU :  İş hayatınızın ön plana çıkacağı günler kapınızda. 

2 Ocak günü gerçekleşecek dolunay, birkaç gün boyunca aile düzeni, eviniz ve evdeki düzenle ilgili bazı konuların gözünüze çarpmasını sağlayacak. Dolunay ışığı altında evinizi değiştirmeye, taşınmaya, veya bir yenilenme içine girmeye karar verebilirsiniz. İş ve özel hayatınız arasındaki denge de ayın ilk günlerinde özen göstermeniz gereken konuların başında geliyor.

Özellikle ayın 11’inden sonra kariyerinizle ilgili önemli fikirler geliştirebilir, başakalarının da bunu duymasını sağlayabilirsiniz. Konumunuz, çalıştığınız şirketle ilgili gelişmeler var. İş teklifleri veya farklı pozisyon önerileri gelebilir. Kişisel imajınıza önem gösterin. Bakımlı, şık ve profesyonel bir görüntü sergilediğinizde, bulunduğunuz konumu hak ettiğinizi de hissedeceksiniz.

18 Ocak sonrası birkaç hafta boyunca sosyal alanda önemli tanışmalar, karşılaşmalar ve ekip çalışmaları sayesinde ideallerinize doğru ilerlediğinizi görebilirsiniz. İş arkadaşları, meslektaşların yardımını alabileceğiniz bu dönemde evinize ve ofisinize kapanmayın. Davetleri kabul edin, öğle yemeklerini ofis dışındaki iş insanlarıyla yemeye çalışın.

31 Ocak günü gerçekleşecek Ay tutulması, 10 gün boyunca yaratıcılığınızı tetikleyecek. Sizi ön plana çıkaracak. Aynı anda aşk hayatınızda da bazı kararları artık vermeniz gerekecek. Yalnızsanız birine sırılsıklam aşık olabilirsiniz.
BOĞA BURCU : İş geziler, kısa geziler planlıyorsanız doğru zamandasınız.

Ocak ayının ilk günlerinde etkili olacak dolunay iletişiminizle ilgili. Yazılı iletişim konularında, imzalanması gereken sözleşmelerde, e-postalar, yazışmalar, sosyal medya projelerinde cesur olun. Zaman kaybetmeden aksiyona geçebilirsiniz. Bir süredir üzerinde çalıştığınız müşteri teklifleri, saha çalışmaları ve araştırmalarda sonuçları alabileceğiniz, gidişatı öğreneceğiniz bir hafta olacak. İş geziler, kısa geziler planlıyorsanız doğru zamandasınız.

Kardeşler, çocukluk arkadaşları ve yakın çevrenizle ilgili beklediğiniz gelişmeleri de haber alabilirsiniz. Ay boyunca pek çok gezegenin Oğlak burcunda olması, yurt dışı bağlantılı işlere dikkat çekiyor. Uzaklara gitmek, oralardan bazı kimselerle irtibata geçmek, global projelerde çalışmak gibi konular hayatınıza giriyor. Bu gökyüzü transiti, aynı zamanda sizin kişisel gelişiminiz, ufkunuzu genişletmeniz ve hatta bir akademik kariyer yapmanızı da sağlayabilir. Basın yayın, medya ve reklamcılık konuları da alternatifler arasında.


Tüm bu alanlarda bu ay sadece küçük bir başlangıç kendini hissettirecek. İki buçuk yıl boyunca ağır ve etkili gezegen Satürn’ün konumu kendinizi aşmanızı, yeni ufuklara yelken açmanızı sağlayacak. Üstte bahsettiğimiz alanlarda kendinizi geliştireceğiniz, hayata olan inancınızın arttığı bir dönem başlıyor.

31 Ocak günü gerçekleşecek Ay tutulması ise 10 gün boyunca etkili olacak. Ay tutulmaları hayatımızdaki belli konuları görmemizi sağlar. Ay ışığı çok kuvvetlidir. Bu tutulma, özel hayatınızda, ev ve aile düzeniyle ilgili konularda değiştirmeniz, farklılaşmanız gereken alanları gösterecek. Daha büyük bir yere taşınma kararı alabilirsiniz.

İKİZLER BURCU : Korkacağınız hiçbirşey yok.

Ayın hemen ilk günlerinde maddi birikmlerinizle ilgili konular gündeme geliyor. Kazancınız, cebinizde ne kadar para olduğuna dönüp bakmanız gerekebilir. Bir yatırım kararı kendinizi ileriye dönük güvence altında hissetme isteğinden gelebilir. Maddi veya manevi anlamda kendinize yatırım yapacak, para yerine geçecek, ya da paranızı artırmanızı sağlayacak konulara girişebilirsiniz. Önünüzde duran alternatifleri değerlendirmek Dolunay ışığında kolay olacak. Ay boyunca ortaklaşa paylaşımlar, hem eşiniz, hem ortağınız hem de çok yakınlarınızla ilgili olarak gündemde olacak. Mal paylaşımları, miras konuları veya ortaklıkta koyulan paraların getirisi ciddiyet istiyor.


18 Ocak gününden sonra birkaç hafta boyunca Venüs sayesinde isteyerek, keyifle bazı gelişim fırsatları bulacaksınız. Yurt dışı bağlantılı, hatta yabancı birilerinden destek görebilir, hep istediğiniz bir yabancı dili öğrenmeye hız verebilirsiniz. Reklamcılık, felsefe, medya, basın gibi konularda fırsatlar karşınıza çıkabilir. Hayata olan inancınız artıyor. Her şeyi mantıklı, bilgiye dayalı düşünüp yeni fikirler üretmeye bakın. Dünya çapında filmler, dünya çapında entelektüel oluşumlar ilginizi çekiyorsa hiç durmayın.

31 Ocak günü gerçekleşecek Ay tutulması 10 gün boyunca etkisini gösterecek. Kararlarınızı tüm bilgiler ışığında rahatlıkla alacağınız bu günlerde konu sözleşmeler, iletişim ve ulaşım olacak. Yazılı ve sözlü iletişim projeler, internet işleri, saha satış konularında karar alıp yürümeniz, işleri hızlandıracak. Korkacağınız hiçbirşey yok.


YENGEÇ BURCU : Ertelemeyi bırakıp harekete geçin.

2 Ocak günü Yengeç burcunda gerçekleşecek Dolunay birkaç gün boyunca en fazla sizin üzerinizde etkili görünüyor. Hayatınızın her alanında bazı kararlara doğru yola çıkıyorsunuz. Aralık ayının son günlerinden itibaren kendiniz gösteren gelişmeler, herşeyi apaçık farketmenizi, tüm bilgileri edinmenizi sağlayacak.

Ertelemeyi bırakıp harekete geçin. Kariyer alanında tekliflere cevap verin, iş hayatınızda manevralarınızı yapın. Fiziksel hareketlilik, spor, beslenme düzeniyle ilgili kararlarınızı alın, yeni uygulamalara başlayın. Bu ilk birkaç gün sağlık kontrollerinde de doğru zamanlarınız. Ay boyunca ilişkiler, karşıdaki kişilerin tavır ve fikirleri önemli olacak.

Oğlak burcundaki Satürn, iki buçuk sene boyunca otorite figürleri, mesafeli ve sert insanlarla birarada çalışma, konum olarak üstte olan, sizden olgun kişilerin talimatlarını işaret ediyor. İlişkiler yoluyla disipline olduğunuz uzun soluklu dönemin ilk ayı ise Ocak. Bütün bu gelişmelerin yanında 31 Ocak günü Ay tutulması gerçekleşiyor. Karşıtlık ve iki şeyin arasında kalma, karar verme konularını içeren tutulma sizin hayatınızda para ve güvenceyle ilgili olabilir.

Paranızı nasıl değerlendirmek istediğiniz, ortak paylaşımlarda nasıl hareket etmek istediğiniz önem kazanıyor. Miras, mal paylaşımı, alım satım konularında herşey sanki bir çırpıda olacak. Şartlar maddi birikimlerinizin artacağını, cebinizdeki paranın çoğalacağını gösteriyor.

Başkalarından gerektiğinde borç ve yardım istemekten çekinmeyin. Para veya manevi destek, bilgi desteği görebileceğiniz kişilere yakınsınız. Farklı kazanç olanaklarını, yöneticinizden zam istemeyi, primlerinizi artırmak için insan kaynaklarıyla konuşmayı deneyin.


ASLAN BURCU : Yaratıcılıkta sınır tanımayın.

Ayın ilk günlerinde iç dünyanızda hissettiklerinize güvenin. Rüyalar ve sezgileriniz size doğru şeyler söylüyor olabilir. İşyerinde ayın ilk haftası projelerin gidişatı, kimlerle çalışacağınız, size bağlı çalışanların durumları netlik kazanacak. Bir süredir belirsizlik gösteren işlerin netleştiğini göreceksiniz.

Şu bir gerçek ki herkes daha yeni yıl rehaveti içindeyken siz kolları sıvamış ofiste çalışıyorsunuz. Kontrol edemediğiniz konulara, dedikodulara, şehir efsanelerine kulaklarınızı tıkayın. Kendinizi somut konulara verin. Üretken ve çalıkan olmak sizi her türlü durumdan en iyi şekilde çıkaracaktır.

Oğlak burcundaki Satürn ve Pluto birlikteliği, bu ay daha güçlü bir etki yaratıyor. Diğer taraftan 31 Ocak günü belki de sizin için yılın en önemli zamanı olacak. Aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması etkisi bir hafta önce ve bir hafta sonra etkisiniz sürdürüyor. Bu tutulmanın hayatınızdaki en büyük anlamı: YOL AYRIMI.


Sizin artmanızı, çoğalmanızı, yenilenmenizi, tazelenmenizi sağlayacak bu güçlü gökyüzü transiti önemli adımlar atmanızı bekliyor. Ertelemek yerine, kararlarınızı arka arkaya verin. İlişkilerde, alışkanlıklarda, ruhsal ve kariyer gelişim konularında ne istediğinizi hiç bu kadar iyi bilmemiştiniz. Kararlı, ısrarcı olun. Buna ihiyacınız var. Bazı kimselerle uzak kalmaya karar verebilirsiniz. Bazı projeleriniz ise yeni kapılar açabilir.

Yeni bir iş, yeni bir fiziksel görünüm söz konusu olabilir. Ay tutulması sırasında geri giden önemli bir gezegen olmaması, atılacak adımların sağlam olacağını da gösteriyor. İlişkilerinizde, özel ve iş hayatınızdaki kimselerde değişim var. Venüs, karşı taraftan size gelecek desteği gösteriyor. 26 Ocak sonrası Mars’ın konumu yaratıcılık, hobiler, eğlenceli projeler, stratejik işler, sunumlar ve gözönünde olma fırsatlarını sunuyor. Yaratıcılıkta sınır tanımayın.


BAŞAK BURCU : İlerleme kaydedeceğiniz fırsatlar var.

Bu seneye iyi başladınız. 2 Ocak günü gerçekleşen Dolunay, sosyal alanda sizi destekliyor. Birkaç gün boyunca etkileri sürecek olan Dolunay, daha fazla kişiyle temasta olmanızı sağlayacak. Meslektaşlarınızı, ekip çalışması içinde yer alacağınız dernek çalışmalarını hayatınızda daha fazla bulacaksınız. Gelecek planlarınız, idealleriniz, hayatta ulaşmak istediğiniz ana hedefle ilgili de ilerleme kaydedeceğiniz fırsatlar var.

Oğlak burcunda gezegen yoğunluğu yaratıcı projelerde sizi destekliyor. Bir süredir hobiniz olan, ilgi alanınıza giren konuları işle bağlantılı projelere dönüştürebilirsiniz. Üretken ve pratik olmaktan keyif alıyorsunuz. Hobilerinizi bile ciddiye aldığınız bir gerçek. İşte tüm bunları düşündüğünüzde hobiniz yeni bir kariyer oluşturabilir.

Sunumlar, eğitimler, işle ilgili stratejik planlama konuları bu aydan itibaren yavaş yavaş ve her adımda daha kuvvetli bir şekilde hayatınıza giriyor. İki buçuk sene boyunca bu etkiler giderek güçlenecek görünüyor. 26 Ocak günü Yay burcuna geçen Mars, ev ve aile düzeniyle ilgili bir hareketlilik getiriyor. Evi değiştirme, taşınma, tadilat yapma, büyütme gibi konular gündeminizdeyken, dış dünyada daha fazla olmak yerine eve zaman ayırın. Eşya almak, düzenlemeyi değiştirmek için uygun günler başladı.

31 Ocak günü Aslan burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. İşyeri, ofis, günlük düzeninizde çok da taraftar olmadığınız bazı değişiklikler olabilir. Projelerin ve görevlerinizin bazıları sizden alınabilir. Etki alanınıza girmeyen konulara odaklanmayın ve gereksiz yere kuruntu yapmayın.TERAZİ BURCU : Değişime hazır olun!

Dış dünyadaki konumunuz, kişisel imajınız, kariyerinizle ilgili tüm durumlar açığa çıkıyor. Başkalarının bilmediği hiçbir şey kalmayacak gibi. Bir iş değişikliği, görev değişikliği bekliyorsanız Ocak ayının ilk günlerinde netleşebilir. Sonuçlarını alabilirsiniz. Oğlak burcundaki gezegen yoğunluğu ev ve aile düzeni konularını da gündeme taşıyor. İki buçuk yıl boyunca sürecek bu etkinin ilk günlerindesiniz. Evinizi değiştirmek, taşınmak, aile düzeninin farklılaşması, biraz daha yalnız zaman geçirmek gibi olasılıklar söz konusu.


18 Ocak günü Venüs’ün Kova burcuna geçmesi ile eğlenceli birkaç hafta sizi bekliyor. Eğitim vermek, insanlarla fikir alışverişinde olmak, entelektüel sohbetlere katılmak ve her şeyden önemlisi hoşunuza giden karşı cinsten birileriyle aynı ortamda bulunmak yaşama sevincinizi artıracak. Yaratıcılık yönünüz çok kuvvetliyken, yeni projelere girebilir, tamamen özgün eserler ortaya çıkarabilirsiniz. İnsanlarla bir arada olmak, onlarla çok yönlü iletişime geçmek, stratejik konularda söz sahibi olmak fırsatlardan sadece bazıları olacak. Hayattan keyif aldığınız ne varsa, 18 Ocak sonrası zaman ayırmaya çalışın.

31 Ocak günü gökyüzünde kuvvetli bir etki oluşuyor. Aslan burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Sizin için olumlu pek çok şeyi tetikleyecek bu tutulmanın etkileri bir hafta öncesinden başlıyor. Aşk, flört etmek, keyifli konulara girmek, kendinizi yaptıklarınızla ortaya koymak konulardan bazıları. Ama daha önemlisi sosyal alanda kaydettiğiniz aşama.

Önemli grup, dernek gibi oluşumların üzerinde etkili bir insan haline gelebilirsiniz. Kulüp ve dernek başkanlıkları, meslektaşlarınızı yönlendirecek konumda çalışmanız, ideallerinize de hizmet eden işler gündeme geliyor. Ne yapıp edin 20 Ocak sonrası hep sosyal kalın, gelen davetleri kabul edin. Heyecan duyacağınız işler başarıyorsunuz. Böylece evdeki karamsarlığı da üzerinizden atacaksınız.AKREP BURCU : Sadeleşin, yalınlaşın sizin için çok güzel olacak.

Ayın ilk günlerinde Dolunay etkisi ile uzaklarla ilgili beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Yurt dışı ve yabancılara ilişkin projeler, reklam, medya, kişisel gelişim alanlarında daha önceden yaptığınız hamlelerin nasıl sonuçlandığını görebilirsiniz.

Genel anlamda konum olarak sizden yukarıda kişilerden destek göreceğiniz iyicil bir Dolunay sizi karşılıyor. Ay boyunca Oğlak burcunda toplanmış gezegen yoğunluğu yazılı ve sözlü iletişim, müşteri teklifleri ve saha ziyaretlerinize yönelmenizin uygun olduğunu gösteriyor. İşlerle ilgili imzalar atıp el sıkışmak için doğru günlerdesiniz.

17 Ocak günü gerçekleşen Yeniay sonrası, daha önce hiç tanışmadığınız yeni müşterilerin kapısını çalabilir, sosyal medya ve internet işlerine girişebilirsiniz. Bu tarihten hemen önceki bir iki gün içinde, iletişim projeleriyle ilgili elinizdeki tüm işleri tamamlamaya bakın. 26 Ocak tarihinden sonra maddi birikimleriniz artıyor. Para kazanma konusunda hevesli, iyimser ve biraz da takipçi olmanız, kazancınızı artıracaktır.


31 Ocak günü gerçekleşecek Ay tutulması, neredeyse ayın en önemli gökyüzü olayı. Ay tutulmaları karşıtlık içerdiği için dengeli düşünmek, alternatifler arasında zor da olsa bir karar vermek gerekiyor. Diğer taraftan Ay tutulmaları aynı zamanda Dolunay zamanıdır. Bu nedenle karar vermek ve yol ayrımlarını daha net görmek, ay ışığı altında mümkün olacak.

Tutulmanın etkileri bir hafta öncesinden başlar. Sizin için bu tutulma kariyerinizde tazelenme anlamına gelebilir. Diğer taraftan ev ve aile düzeni konularında sadeleşmek, yalınlaşmak sizin için yapılacak doğru bir adım olacaktır.


YAY BURCU : Rahatlayacaksınız. Güzel bir ay olacak sizin için.


Yeniden yapılanma ve disiplini sembolize eden gezegen Satürn’ün Yay burcunda olmadığı ilk aya giriyoruz. İki buçuk senedir Yay burçlarının kimlik değiştirmelerini, olgunlaşıp öz disiplin sahibi olmalarını sağlayan Satürn şimdi Oğlak burcunda. Bu sizin için genel anlamda rahatlık anlamına geliyor.

Birkaç önemli gezegenin de Oğlak burcunda olduğu Ocak ayında, sizin için maddi birikimler önemli olmaya başlıyor. Miras, mal paylaşımı yoluyla gelen para, ortaklaşa paylaşımlar konusunda ayın ilk günlerinde bir karar vermeniz gerekebilir. Yatırım, alım satım konularında aksiyon alabilirsiniz. Diğer taraftan bütçenizi doğru yapmanız, gelir gider akışınıza bilinçli şekilde yaklaşmanız gerekiyor. Kaynaklarınızı doğru kullanmak, para biriktirmek isteyebilirsiniz.

26 Ocak günü Yay burcuna geçen Mars sizi hareketlendirecek. Atılım, hareket, mücadele ve hedef odaklı olmayı sembolize eden Mars size güç getiriyor. Öncelikle bu tarihten itibaren bir buçuk ay boyunca özel ve iş hayatınızda kendinize net hedefler koyabileceksiniz. İyimser, enerjik ve neşeli yapınız geri geliyor. Fiziksel aktiviteler, spordan tutun da sağlık ve beslenmeyle ilgili de planlarınızı netleştirebilir, yeni alışkanlıklar edinebilirsiniz. Kariyer olarak yeni atılımlar içinde olabilir, terfi fırsatlarını zorlayıp, daha iyi bir işe de geçebilirsiniz. İsteklerinizi karşı taraf ile mutlaka paylaşın.

31 Ocak günü gerçekleşecek Ay tutulması etkilerini bir hafta önceden hissedebilirsiniz. Tutulma sosyal ağınızın genişlemesini, yeni tanışıklıklar ve gelecek planları anlamına geliyor. İleriye dönük ideallerinizi destekleyen kişilerle tanışabilirsin.

OĞLAK BURCU : Üretkenliğiniz artacak. Fırsatları iyi değerlendirin.

Ocak ayının ikinci günü karşıt burcunuzda gerçekleşecek Dolunay, etkisi birkaç gün önceden başlayabilir. Hem özel hem de iş hayatındaki ilişkilerinizi dengelemek, yerli yersiz tavırlarda bulunan kimselerden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Bu dolunay ilişkilerde denge arayışı, yeni tanışıklıklar ve ufak restleşmeler de getirebilir. Sakin kalmak ve karşı tarafın duygusal şantajlarına kapılmamak en doğrusu olabilir.

Yeniden yapılanma, disiplin ve sorumluluğu sembolize eden gezegen Satürn’ün Oğlak burcuna geçmesi, iki buçuk sene boyunca büyük bir kimlik dönüşümü içine girdiğinizi, kişilik olarak güçleneceğinizi gösteriyor. Hayata karşı duruşunuz ciddileşiyor. Üretkenliğiniz de artıyor. Bu ay, birkaç gezegenin de Oğlak burcunda olması bu etkiyi kuvvetlendirecek. Kariyerinizi ciddiye almaya başlıyor, önünüze sunulan fırsatları daha fazla ince eleyip sık dokuyorsunuz.

17 Ocak günü gerçekleşecek Oğlak burcunda yeni ay sonrası iş, fizik beden, ruhsal haliniz, zihinsel yapınızla ilgili yenilikler yapabilirsiniz. Yeni bir şeylere başlamak, sıkı sıkıya özdisiplin içinde uygulamaları takip etmek size iyi gelecek. Sorumluluktan kaçmayın, ama arada nefes de almaya çalışın.

31 Ocak günü Aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, bir hafta önceden etkilerini gösterecek. Maddi ve manevi olarak en yakınlarınızla ortaklaşa paylaşımlarınızın arttığını göreceksiniz. Miras, mal paylaşımı, alım satım konularında ilerleyebilir, istediklerinizi elde edebilirsiniz.
KOVA BURCU : Kemerlerinizi bağlayın ve arkanıza yaslanın! Bu ay sizin ayınız.

Ayın ilk yarısında daha sakin ve içe kapalı, son yarısında ise oldukça heyecanlı günler sizi bekliyor. 2 Ocak günü gerçekleşecek Dolunay, günlük hayatınız, ofisteki çalışmalar, işleri yetiştirmek ve üretkenlikle yakından ilgili. Son andaki gelişmeler, beklenmedik olaylar karşısında gerçekçi olmaya çalışın. Kuruntuları ve şehir efsanelerini bir kenara bırakıp işiniz odaklanın.

Yılbaşı sonrasında beslenmenize dikkat edin. Özellikle tatlı ve zengin gıdalardan uzak durun. Hem günlük işlerin fazlalığı hem de özensiz beslenme sizi zora sokabilir.

18 Ocak günü Venüs Kova burcuna geçiyor. Birkaç hafta boyunca Kova burcunda kalacak olan Venüs güzellik, uyum, iyi ilişkiler, estetik ve barışı sembolize eder. Bu dönemde iş ve özel hayatınızda daha cazibeli olacağınızı söylemeliyiz. Kişisel imajınızla ilgili yenilikler yapabilir, fotoğraflar çektirebilirsiniz. Venüs, iş görüşmelerinde daha fazla ikna edici olabileceğinizi de gösteriyor.


İş yerinde orijinal fikirleriniz ve konuşmalarınızla zor ortamları yumuşatabilirsiniz. Yenilikçi projelere girmek, yeni kimselerle tanışmak ve hatta iş görüşmeleri yapmak için mükemmel bir zamandasınız. Hayatınızdaki değişim ay sonuna doğru hızlanıyor. Kozmik rastlantılar sizi bambaşka bir kariyere, bambaşka bir hayata doğru götürebilir.

Karşıt burcunuzda 31 Ocak günü gerçekleşecek Ay tutulması ilişkilerle ilgili konulara dikkat çekiyor. İşyerinde ve özel hayatınızda yeni kimselerle tanışmak, ya da yeni bir ilişkinin başlangıcı durumu olabilir.

Ocak ayının son günlerinde hareketlenen hayatınız, Şubat ayında da farklı gelişmelere sahne olabilir. 16 Şubat günü Kova burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasına hazır olun, kemerlerinizi bağlayın ve arkanıza yaslanın.BALIK BURCU :  Elinizde ne varsa keyifle yapacağınız bir ay. Kişisel imajınıza özen gösterin. Bu ay sizin ayınız.


Güzel bir dolunay ile seneye başlıyorsunuz. Yengeç burcunda 2 Ocak günü gerçekleşecek Dolunay size eğlence, keyif ve yaratıcılık içeren projeler sunuyor. Elinizde ne varsa keyifle yapacağınız, ön plana çıkacağınız şartlar oluşuyor. Önemli bir sunuma veya konuşmaya kendinizi hazırlayın. Hoşlandığınız biri varsa ilişkiniz aşka dönüşebilir. Varsa çocuklarınızla ilgili önemli kararlar alma aşamasında olabilirsiniz.

Seçimlerinizi netleştireceğiniz, kararlı şekilde kendi idealleriniz doğrultusunda istekle projeler üreteceğiniz günlerle yeni yıla başlıyorsunuz. Oğlak burcundaki gezegen yığılması, sosyal alandaki kalabalıklara işaret ediyor. İşle ilgili, kariyerinizle ilgili daha ciddi işbirlikleri içine girmeniz, devlet veya büyük kurumlarla işbirliği yapacağınız, ciddi ortamlarda olacağınız koşulları anlatıyor. Bu ortamlarda yeni görevler size verilebilir.

Sosyal ağınız, özel dostlardan ziyade, iş dostlarıyla genişliyor. Onlarla olmak, sizin için bir süre ‘sorumluluk’ ve ‘çalışmak’ anlamına gelecek.

26 Ocak sonrası Mars kariyer alanınıza geçiyor. Atılım, hareket ve ilerlemeyi, hedef odaklı olmayı sembolize eden gezegen, kariyerinizdeki gelişmelere dikkat çekiyor. Bu tarihten itibaren bir buçuk ay boyunca kişisel imajınıza özen gösterin.

31 Ocak günü gerçekleşecek Ay tutulması ofiste olumlu gelişmeler ve yeni projeler anlamına geliyor. Tek yapmanız gereken günlük işlerinize odaklanmak, şehir efsanelerinden uzak durmak. Dedikodulara kulağınızı tıkayın.


Bu güzel yorumları beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • Günlük burç yorumları
İçerik Kaynakları :
  • Günlük burç yorumları

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Pilav Pişirirken Lezzetini Arttırmak İçin Restoranların Bu Gizli Sırlarını Uygulayın

Pirinci pişirmek için sadece su eklemek yaygın bir hatadır. Restoranların lezzetini arttırmak için kullandıkları gizli tekniği sizinle paylaşmama izin verin. 1 - Pirinci nişastasından arındırmak için öncelikle soğuk su altında güzelce yıkayın. Pirinç, doğal olarak nişasta içerir ve bu nişasta pişirme sırasında suya karışır. Suya karışınca da pilavınız bir birine yapışır, tane tane olmaz. Ayrıca bu işlem parlak görünmesini de sağlar. 2 - Su Yerine Et yada Tavuk Suyu Kullanın Suyu, tavuk, sebze veya et suyuyla değiştirin. Et suyu, pirince suyun eşleşemeyeceği zengin, lezzetli bir tat verir.  3 -  Pilavı Önce Kavurun Sadece sıvı yağ ya da sadece ayçiçek yağı ile değil. Her ikisinden de biraz ekleyip, pirinci öncelikle rengi hafif altın rengini alana kadar kavurun. Ayçiçek yağı (zeytinyağı da olabilir) hem tereyağın yanmasını önler hem de pilava parlaklık verir.  Pirinçler altın rengi olduğunda bu hem çok daha hoş bir lezzet verir hem de pilavın tane tane olmasına yardım eder. Üste

Beyazları Daha Beyaz, Havluları Daha Yumuşak Yapmak İçin Sirkenin Doğru Kullanımı

Daha beyaz çarşaflar ve daha yumuşak havlular istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey sirkedir; ancak çoğu kişi bunu yanlış kullanır. Size bunu nasıl doğru şekilde kullanacağınızı göstereyim. Nesiller boyunca sirke yaygın bir ev temizleyicisi olarak kullanılmıştır. Ancak, sirkenin uygulamaları bu geleneksel işlevlerin çok ötesine geçer. Sirke, çamaşır yıkama şeklinizi değiştirebilir, bu da onun pek bilinmeyen kullanımlarından biridir.  Hayal edin, sert kimyasalların olmadığı bir dünya ve yine de daha beyaz çamaşırlar ve daha yumuşak havlular. Sirke, bu tipik çamaşır sorunlarına tamamen doğal ve etkili bir çözümdür. Havluları Yumuşatmak ve Çamaşırları Beyazlatmak İçin Sirke Kullanma Yöntemleri Doğal Bir Ağartıcı : Sirkenin içinde bulunan asetik asit, kumaşlardan kir ve lekeleri çıkarmaya yardımcı olur. Sirke, çamaşır suyu kadar sert olmadığı için kıyafetlerinize zarar vermez. Doğal Bir Yumuşatıcı Alternatifi : Sirke, havluların sertleşmesine neden olan deterjan kalıntılarını parçalar v

Çamaşır suyu kullanmadan beyazları kar beyaz yapın

Beyaz çamaşırları beyazlatmak için genelde çamaşır suyu kullanmak aklımıza gelir ama bu her zaman en iyi ve en sağlıklı seçenek değil. Neyse ki, çamaşır suyu kullanmadan da beyazlarınızı ışıl ışıl yapmanın birkaç nazik ve doğal yöntemi var. İşte bu yöntemlerden bazıları: 1. Karbonat Mucizesi Karbonat, hem beyazlatma hem de kötü kokuları giderme konusunda harikalar yaratır. Çamaşır makinenizin deterjan gözüne yarım fincan karbonat ekleyin ve her zamanki gibi yıkayın. Karbonat, çamaşırlarınızdaki lekeleri ve griliği azaltarak onları daha beyaz hale getirecektir. İçindekiler: 1/2 bardak karbonat Talimatlar: Kalın bir macun oluşturmak için kabartma tozunu yeterli suyla karıştırın. Macunu doğrudan beyaz kumaş üzerindeki lekeli veya rengi solmuş bölgelere uygulayın. Yumuşak bir fırça veya sünger kullanarak macunu kumaşa yavaşça sürün. Macunu kumaş üzerinde 15-30 dakika bekletin. Kumaşı soğuk suyla iyice durulayın. Giysiyi her zamanki gibi yıkayın, gerekirse ekstra bir durulama işlemi ekl

10 Dakikada Buz Tutan Buzluğun Buzunu Çözdürmek Yöntemi

  Dondurucunuzu 10 Dakikada Buzdan Kurtulun! Temizlik zaman ve emek ister. Bu nedenle, işlerimizi hızlı ve kolay bir şekilde halledebilmemiz için bazı püf noktaları bilmek her zaman faydalıdır. Bugün size, dondurucunuzun buzunu sadece 10 dakikada çözmenizi sağlayacak harika bir numarayı anlatacağız. Bir kez denedikten sonra asla vazgeçemeyeceksiniz! Neden Dondurucunun Buzunu Çözmeliyiz? Dondurucunuzu düzenli olarak temizlemez ve buzunu çözmezseniz, buz birikmesi ve dondurucunun verimli çalışmasını engelleme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu durum, dondurucunun ayarladığınız sıcaklığı korumak için daha fazla enerji kullanmasına neden olur (enerji tasarrufu için ipuçları da öğrenebilirsiniz) ve dondurucuda yer kalmamasına yol açar. Ayrıca buz birikmesi, kötü kokulara neden olabilecek kir ve yiyecek artıklarının da birikmesine zemin hazırlar. Dondurucunun Buzunu Çözmenin Kolay Yolu: Dondurucudaki yiyecekleri boşaltın. Yiyeceklerin çözülebileceğini unutmayın. Bu nedenle, yiyecek

Domateslere Çok İyi Geldiği Bililen 6 Ev Yapımı Karışım

Kimyasal gübrelerle uğraşmak yerine bahçenizi doğal karışımlarla çoşturmaya ne dersiniz? Toprak dostu ve bitkilerinizin daha sağlıklı büyümesini sağlayan birçok doğal yöntem var. Kahve telvesinden muz kabuklarına, büyüklerimizin, atalarımızın tecrübelerinden faydalanarak hazırlayabileceğiniz 6 harika gübreyi birlikte keşfedelim. 1 - Doğal bakterilerin gücünden faydalanın! Birçok sebze için harika bir doğal gübre. Hazırlaması çok kolay: Eşit miktarda pirinç yıkama suyunu ve sütü karıştırın. Hemen kullanmayın, birkaç gün fermente olmasını bekleyin. Ekşi bir koku geldiğinde seyrelterek bitkilerinizin dibine dökün. Bu sayede besin alımını arttırır ve daha güçlü büyümelerini sağlarsınız. 2 - Yumurta kabukları, kalsiyum karbonattan oluşur ve domates bitkileri için harika bir doğal gübredir. Kabukları kırın ve domateslerin dibine serpiştirin veya toprağa karıştırın. Bu sayede kalsiyum yavaş yavaş toprağa salınacak ve domatesleriniz ihtiyacı olan kalsiyumu sürekli alabilecektir. Kalsiyum, bi

Ne Gübre Ne Karışım Sadece Doğru Yerden Budayın, Biberleriniz Çoştukça Çoşsun

Eğer bir şey hasatımı iki katına çıkaracaksa ama uğraştıracaksa veya ekstra malzemeler gerektiriyorsa uğraşmaya değmez derim. Elimde az olsun, benim olsun, yeter bana.  Ama kolay bir şeyse, birkaç saniyede halledilebilecek bir yöntemse, buyurun anlatın derim. Çünkü kabul edelim bahçecilikte çoğu iş hızlı ve kolay değil. Fakat biberlerinizi budamak kesinlikle öyle! Bu basit uygulama sadece birkaç saniyenizi alır ve geri kalan büyüme döneminde biberlerinizin verimini ciddi anlamda arttırır. Kim böyle bir şey istemez ki? Budama Nedir? Biberleri budamak, bitkinin tam tepesini, iki yan dalın hemen üstünden kesmektir. Bu, bitkinin daha fazla uzamasına enerji ve besin harcamasını engeller. Böyle olunca da tüm gücünü daha fazla yan dal uzatmaya yönlendirir. Ne kadar yan dal, o kadar çok biber hasatı demek. Çünkü biberi yapıp, büyütecek olanlar o yan dallar.  aaaaaaa Budama, yan dallanmanın yanı sıra, kalın ve sağlam bir ana gövde anlamına gelen ikincil büyümeyi de teşvik eder. Tüm bu ekstra

Mutfakta Biberiye İle Çözebileceğiniz Değişik Sorunlar

Mutfağınızın bu yerine bir dal biberiye koyun ve büyük bir sorunu çözeceksiniz. Evet, yanlış duymadınız! Hepimizin evinde karşılaştığı büyük bir sorunu çözmek için tek yapmanız gereken, bir biberiye dalını mutfağın belirli bir yerine koymak. Peki, bu nasıl mümkün olabilir? Hadi detaylarına bakalım. Öncelikle, biberiye bitkisinin ne kadar mucizevi olduğunu söylemekle başlayalım. Bu aromatik bitki sadece yemeklerinize lezzet katmakla kalmaz, aynı zamanda sağlık ve ev kullanımı açısından da birçok fayda sunar. Ancak, bugünkü konumuz biberiyenin başka bir yönü: evimizdeki can sıkıcı sorunları çözmedeki yeteneği. Biberiye Dalını Mutfağınıza Yerleştirin Bir dal biberiye alın ve mutfağınızda belirli bir yere yerleştirin. Basit, değil mi? Peki, bu ne işe yarayacak? İşte asıl şaşırtıcı nokta burada başlıyor. Biberiye, doğanın bize sunduğu olağanüstü bir hediye.  Biberiyenin kendine has aroması ve doğal bileşenleri, evde karşılaştığınız birçok soruna karşı etkili bir çözüm sunar. Bu yöntemi

1 Kaşık Karbonat Kullanmanız Yetiyor (Bahçe İşlerinde Yanınızdan Sakın Ayırmayın)

Mutfaktan envai çeşit işimize yarayan bir şey varmış bahçede kullanabileceğimiz! Hem de süper ucuz! Tahmin et ne? Karbonat! Evet, yanlış duymadın. Karbonat bahçende işinize yarayacak tonla numara var. Hadi gel şimdi, seni karbonatla bahçede en iyi arkadaş yapan 10 süper kolay uygulama ile tanıştırayım. Doğal Mantar İlacı: Karbonat bahçende mantar hastalıklarını önlemek için doğal ilaç olarak kullanılabiliyor. Bir litre suya bir yemek kaşığı karbonat ve birkaç damla sıvı sabun karıştır. Kara leke veya başka mantar sorunları olan bitkilerin üzerine bu karışımı sık. Haftada bir veya iki kere, sorunun durumuna göre tekrarla. Yabancı Ot Bitirici: Kimyasallara bulaşmadan yabancı otlardan kurtulmak mı istiyorsun? Karbonat yine imdadına yetişiyor! İstemediğin otların üzerine doğrudan karbonat serpiştir. Dikkat et, sevdiğin çiçeklere veya bitkilere gelmesin tabii! Karbonat, otların hücre duvarlarını bozarak kurumalarını ve ölmelerini sağlar. Haşere Kovucu: Haşereler bahçendeki bitkileri

Unu Dondurucuya Koymanın Faydası

Unu dondurucuya koyun, bu çok basit hareket 1 dakikada hayatınızı kurtarır: Deneyin ve göreceksiniz Un, tahılların veya diğer ürünlerin öğütülmesiyle elde edilen temel bir gıda maddesidir. İtalya'da özellikle iki tür un oldukça yaygındır: yumuşak buğday unu ve makarnalık buğday unu. Yumuşak buğday unu, İtalya'nın orta kuzey bölgesinde daha yaygınken, makarnalık buğday unu güney İtalya'da sıkça kullanılır ve irmiğin ana kaynağıdır. Unun dondurucuya konması, sadece bir dakikanızı alacak ve hayatınızı kolaylaştıracak basit bir yöntemdir. Peki, bu neden bu kadar önemli? Hemen açıklayalım. Buğday Tanelerinin Yapısı Buğday taneleri, kepek, ruşeym ve endosperm olmak üzere üç ana bölümden oluşur. Kepek, tanelerin dış kısmını oluşturan ve bol miktarda vitamin içeren kısımdır. Ruşeym ise endüstriyel olarak genellikle uzaklaştırılan, çünkü unun raf ömrünü kısaltan besin açısından zengin bir bileşendir. Endosperm ise nişasta ve protein açısından zengin olan kısımdır ve unun büyük bir

Muz Kabuğunu Boşa Harcamayın

Muz kabuğu: boşa harcamayın! Ağırlığınca altın değerinde Mutfakta her şeyin bir değeri vardır, hatta ilk bakışta kullanılamaz gibi görünen şeylerin bile. Muz kabuğu da bu değerli unsurlardan biridir. Birçok faydalı özelliğe sahip olan muz kabuğu, çöpe atılmak yerine birçok farklı şekilde kullanılabilir. Pek çok meyvenin kabuğunun yenilebilir ve son derece faydalı olduğu bilinir. Muz kabuğu da bu meyvelerden biridir. Peki muz kabuğunun faydaları nelerdir? Muz Kabuğunun Faydaları: Cilt Bakımı: Muz kabuğu, cildi korumak ve nemlendirmek için kullanılabilir. Yüzünüze muz kabuğu sürerek cildinizi nemlendirebilir ve aydınlatabilirsiniz. Ayrıca muz kabuğu kırışıklarla savaşmada da oldukça etkilidir. Sivilce belirtilerini azaltmaya ve gözlerin şişmesini hafifletmeye yardımcı olur. Besin Değeri: Muz kabuğu, lif, potasyum, inülin, fenoller, magnezyum, karotenoidler, polifenoller ve B6 ve B12 vitaminleri gibi birçok besin açısından zengindir. Muz kabuğunu smoothie'lerinize ekleyebilir,