Ana içeriğe atla

Aromalı Yağ Yakıcı, Göbek Eriten Doğal Su Nasıl Yapılır?Detoks suyu son zamanlarda oldukça popüler olan aromalı sulardır. Kişiler zayıflamak amacıyla, toksin atmak amacıyla, suya aroma katması amacıyla bu suları tercih ediyorlar.
 Ayrıca iltihap önleyici, sindirim düzenleyici veya ağrı kesici özellikleri olan detox suyu hazırlamak da mümkün.  Sonuçları da bir o kadar çabuk ve kalıcı alıyorlar. Siz eğer suyu hala böyle içmeye başlamadıysanız, mutlaka tecrübe etmelisiniz.Sağlığımız için her gün 6-8 bardak su tüketmeliyiz. Suyun görevi vücudumuzda bulunan organların düzenli ve sağlıklı işlev görmesini sağlar.
Organları düzeltmekle kalmayıp, dış görünüşümüzü yani cildimiz için bile çok faydalıdır.
Su içmeyi pek fazla tercih etmiyorsanız, suyu biraz tatlandırabiliriz. Her gün içtiğiniz suyun içerisine sevdiğiniz meyva veya sebzelerden ekleyebilir ve çok faydasını görebilirsiniz.

Detox Suyu Bize Ne Katar? Faydaları Nelerdir?
Özellikle greyfurt, limon, salatalık, elma, tarçın gibi besinlerle hazırlanan bu su zayıflamada oldukça önemli rol oynar. Çünkü metebolizmayı hızlandırıp,yağ yakımını hızlandırır.
Eğer ki vücudumuzdaki toksinleri atmak istiyorsanız yine limon, nane veya salatalık içeren sular tüketmeliyiz. Ayrıca idrar söktürücü özelliği sayesinde vücutta tüketmiş olduğumuz suyu depolar.
Özellikle yaz aylarında, suyunuza çilek ve kivi atabilirsiniz. Çilek cildi güzelleştirme görevi görmektedir.Zencefil ve limonu eğer ki suyunuza eklerseniz doğal bir ağrı kesici olarak tüketebilirsiniz.

Peki, En Etkili Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Detox suyunu evinizde hazırlayabilirsiniz. Hem de çok basit! Detox suyunu tükettiğinizde artık alışkanlık haline gelecek ve ne kadar çok işe yaradığını farkedeceksiniz.Eğer ki yapmak istiyorsanız; cam bir su şişesine dilediğiniz malzemelerden birkaç dilim ekleyip 2-3 saat bekletmek.İçerisine eklediğiniz meyve,sebze veya baharat bir süre suda etkileşim haline geçtikten sonra suyunuzu yavaş yavaş tüketebilirsiniz.
Eğer ki gün içinde suyu tüketmiş olup, yenisini istiyorsanız; tüketmiş olduğumuz sudan geriye kalan meyvelerin üstüne su ilave edip içebilirsiniz. Bu sadece gün içindir. Ertesi gün farklı malzemeler ile suyu hazırlamalısınız.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar :
  1. http://cdn.myhealthtips.in/wp-content/uploads/2013/05/Health-Benefits-of-Cucumber-620x400.jpg
  2. http://www.healthywomen.org/sites/default/files/green-tea-weight-loss.jpg
  3. http://s3.amazonaws.com/etntmedia/media/images/ext/266162442/greek-yogurt-bowl.jpg
  4. http://www.beextrahealthy.com/wp-content/uploads/2014/11/p196df0sok1hip3l118f1btg1jh94-600x401.jpg
İçerik Kaynakları :

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

İşte evimize getirdiğimiz tehlike göz göre göre "kan-ser" oluyoruz - Prof. Dr. Erkan Topuz

Hamile kadınları ve bebek sahibi insanları uyaran ve dikkat etmeleri gereken noktaları anlatan Prof. Topuz, bulaşık deterjanından, halıların temizliğine kadar çevremizdeki bir çok etmenin kansere neden olabileceğini belirtti.  Mücadelesinin halkı kanserden korumak olduğunu, tedavinin sonra geldiğini, söyleyen Prof. Topuz, "Yediğimiz gıdalar, kullandığımız eşyalar kanser olmamıza neden olabilir. Etrafımız hastalık yapıcılarla dolu. Kanser de dalga dalga geliyor. 2020 yılında 20 milyon insan kansere yakalanacak. Ama kendimizi korursak bunu 15 milyona indirebiliriz. O yüzden gözümüzü açalım. Bu iş çocukluktan başlıyor. Çocuklarımıza bu terbiyeyi vermek zorundayız. Ailedeki çocuk annesini taklit eder. Anne ne yiyorsa çocuk da onu yer" dedi. Bir insanın kanser olması durumunda devlete ve millete verdiği zararın milyarlarca dolar olduğunu vurgulayan Prof. Topuz, "Anlattıklarımı uygulayıp sağlığınızı korursanız, Türkiye'nin ekonomisin

Duş ve Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

Eğlenceli bir iş olarak görülmese de temizlik konusu mühim. Özellikle bazı yerlerin temizliği çok elzem bir o kadar da keyifsiz, kabul. Ama yapmaktan başka da çare yok. Aslında elinizdeki malzeme ile kolayca temizleyeceğinizi bilseniz, hiç bir temizlik can sıkıcı değil. Hal böyle olunca, özellikle en çok nefret edilen temizlik yerlerinden biri olan duş temizliği için güzel bir pratik yöntemler bulmak lazım. Malum, banyo evde en çabuk ve en çok kirlenen bölge olarak sayılabilir. Özellikle fayansların kirlenmesi, l avaboların leke tutması ve duştan sonra meydana gelen su basıncı, duşun düzgün temizlenmediğinde ortaya çıkan problemlerdendir. Keyfinize göre pahalı temizlik malzemeleri satın alabilir veya bir temizlikçi tutabilirsiniz. Ancak bunları düşünmek yerine gelin daha yakın olan ucuz ve en önemlisi de hızlı olan bu yöntemleri deneyelim. En iç rahatlatıcı özelliği de, sadece iki malzemeye ve birkaç eşyaya ihtiyacınız olmasıdır; Malzemeler :  250 ml sı

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa