Ana içeriğe atla

Kanı Temizleyen Mucize Bitki!...Daha çok zayıflamak ve mide sancılarını gidermek için tercih edilen bu çayın çok daha önemli ve faydaları olduğu anlaşıldı. Tadı biraz dereotuna benzer.


Sindirim sorunlarının dermanıdır kendisi. Hazımsızlığın ilacı, mide kramplarının şifasıdır aynı zamanda.Rezene, uzak doğu mutfaklarında olmazsa olmaz baharattır.  Tohumunda da oldukça fazla minareller barındırır. Bu mineraller soğuk algınlığı, grip ve halsizlik gibi hastalıkları önlemektedir.


Bu faydalar ile kalmayıp şiş gözleri indirme tedavisinde de kullanılır. Bu tedaviyi uygulamak için bir pamuk yardımıyla göze rezene çayını sürebilirsiniz.


Rezene Çayının Faydaları

İştahı azaltır: Ülser hastalığına kapı açan açlık hislerini azaltır ve ülser hastalığına neden olan bakteriyle savaş halindedir.


Anne sütünü arttırır: Eskiden beri ağızlarda dolaşan rezene çayı annenin sütünü arttırdığı söylenmektedir.
Enfeksiyonlarda tedavi amaçlı kullanılır: Rezene çayı potasyum ve kalsiyum tarafından oldukça zengindir. Bu maddeler vücudun direncini arttırır böylelikle enfeksiyonları engeller. Ateşi düşürmede de rol oynar.


Zayıflamakta kullanılır: Yağları kolayca yakar ve idrarı söktürür. Vücuttaki fazla suyu dışarıya atarak kilo kaybettirir.Mide kramplarına faydası: Mide kramplarına iyi gelir. Hazımsızlık ve gaz sancısı tedavisinde de kullanılabilir.


Adet sancısını azaltma: Adet sonucu oluşan ağrıları azaltır. Adet öncesi oluşan sendromun önüne geçer.Günde 2-3 bardak içilmesi önerilir.


Kanı temizler: Böbreklerin tutmuş olduğu toksinleri temizler. Böbrekteki toksinleri atarak hastalıkların oluşmasını engelleriz.

Yan Etkileri ve Zararları;

Her şeyin fazlası zarardır.Bu bitki çayının da fazlası zarar.Doğum kontrol hapı kullanıp,östrojen takviyesi alanlar,sürekli ilaç kullananlar doktoruna sormadan rezene çayı tüketmemelidir.


Rezene Çayı Zayıflatır mı?

Metobolizmayı hızlandırır,iştahı keser. Yemeklerden önce içebilirsiniz. Günde 2-3 bardak tüketmeniz yeterli olacaktır.


Nasıl İçilmelidir?

İsterseniz normal çay gibi demleyip sıcak tüketin,isterseniz bir gece bekleterek soğuk tüketin.

1.Yöntem Soğuk Rezene Çayı: 

Malzemeler; 

  • Rezene tohumu(2-3 tatlı kaşığı)
  • İçme suyu(1lt)

Yapılışı: 

1 litre su kaynatılmak için ocağa koyulur ve kaynamasına yakın 1 avuç rezene tohumunu tavada 20-30 saniye kavurulur.


Su fokurdamaya başladığında kavurmuş olduğumuz rezeneleri kaynayan suya atıp ocağı kapatalım.Hazırlanan bu karışımı süzüp,cam kavanoza koyup 1 gece bekletelim.Ertesi gün soğuk tüketebilirsiniz.

Faydaları: Eklemlerinizdeki ağrının sebebi olan ürik asidin atılmasını sağlar.


2.Yöntem Sıcak rezene çayı:

Malzemeler; 

  • Rezene tohumu (2-3 çay kaşığı)
  • İçme suyu (2 su bardağı kadar)

Yapılışı: 

Normal siyah çay gibidir.Yarım litre kaynamış suya 2-3 çay kaşığı rezene tohumu eklenir ve 10-15 dakika bekletilir. Demleme süresi size kalmıştır.


Demlenmiş olan çay süzülür ve arzuya göre limon,bal kullanarak tatlandırabilirsiniz. Ancak demlenmiş olan çaya şeker ilave ederseniz rezene tohumunun faydalarını yok eder.

Bu çayı günde 2 bardaktan fazla tüketmemelisiniz.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:
  • http://i.ndtvimg.com/i/2016-03/625-fennel_625x350_61458024381.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/health-benefits-of-fennel.html
  • https://www.medicalnewstoday.com/articles/284096.php
  • http://www.top10homeremedies.com/kitchen-ingredients/top-10-health-benefits-fennel.html

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Diz, Kemik Ve Eklem Ağrılarına Son Veren Karışım

Diz, eklem ve kemik ağrılarından sonsuza kadar kurtulun! Diz ve eklemler vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzden de eklemlerinizin incilme ve aşınması olanağı yüksektir. Eklem ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir. Diz bölgesindeki şişmeleri genellikle herhangi bi darbe ve ters hareket etme sonucunda meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Diz ve eklem ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyacımız olan malzeme listesi ölçüleri ile birlikte aşağıdaki listedeki gibidir. 2 çorba Kaşığı Kil 2 çorba Kaşığı Buğday Kepeği 1 çorba Kaşı Kaya Tuzu 1 çay Kaşı Menekşe Yağı 1 çay Kaşı Biberiye Yağı Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı Hazır durumda b

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa

Sineklerden Tamamen Kurtulanın En Kolay Yolu

Özellikle bahar mevsimi ile birlikte sinekler maalesef sürekli etrafımızdalar! Biz onları uzaklaştırmak için her yolu deniyoruz ama onlar pes etmeden geri dönüyorlar! Üstelik çok kısa sürede çok hızlı bir şekilde çoğalarak, kabus haline geliyorlar. Çok hızlılar ve çok rahatsız edici bir haldeler… Onlarla mücadele etmenin doğal yolları var ,şimdi bunlardan bahsedelim. İşte sinekleri doğal olarak kaçırmanın 7 yöntemini öneriyoruz: 1. Karanfil ve Limon Sinekler karanfil kokusundan nefret eder ve de limon ile karanfil kokusu birleşince ortada tek bir sinek bile kalmaz. Hem de siz kimyasala maruz kalmadan sinekleri uzaklaştırısınız, hem de hoş bir koku ile de keyif alırsınız. İhtiyacınız olan da sadece,     Limon     Karanfil Limonları ikiye bölün ve karanfilleri limonun iç kısmına batırın. Karanfillerle süslenmiş limonu açık havada masanızın üzerine dekoratif mumlar arasınada yerleştirin ve keyfini çıkarın. 2. Kendin Yap Sinek Kovucu Sprey Ayrıca