Ana içeriğe atla

Ellerinizdeki Lekelerden Tek Seferde Kurtulmanızı Sağlayacak Kür


Cildimiz, bedenimizdeki en büyük organdır. Onun görünümü oldukça önemlidir çünkü doğrudan bizim sağlığımızı ve bedenimize verdiğimiz önemi dışarıya yansıtır. Ancak çoğu zaman günlük hayatımızda kullandığımız farklı kimyasallara ve çevre kirliliğine maruz kalmak cildimizin görünümünü etkilemektedir.


Bu yüzden cildimizin gerektiği bakımı sağlamak için gerekirse farklı yöntemlere dahi başvurmamız gerekmektedir.Ellerimizdeki hassas cildimiz, çoğu vakada ilk etkilenen bölgeler arasındadır. Dahası, sadece dışsal etkenler bu bölgemizi etkilemez, aynı zamanda zaman geçtikçe, yaşlanmaktan ötürü ellerimizde lekeler görmeye başlarız. Yaşlılık lekeleri ve kırışıklıklarla da birlikte cildimiz, sağlıklı görünümünü kaybetmeye başlar.


Ancak endişelenmeyin! İşte, ellerinizin sağlıklı görünümünü yeniden kazanmanıza yardımcı olacak en ideal çözümü sizler ile aşağıda paylaşıyoruz.Ellerinizi Doğal Olarak Yenileyen Karışım

Bu tarif ile ilgili en iyi şey ise, tarifin tamamen doğal olması ve evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemeler ile hazırlanıyor olmasıdır. Cildinize zarar veren zararlı kimyasallar ile laboratuvarlarda üretilen ve genellikle cebinizde bir delik açma dışında başka hiçbir işe yaramayan pahalı kremlere paranızı harcamayı bir kenara bırakın.


Bugün sizinle harika bir tarif paylaşacağız ve yaşlılık nedeniyle ortaya çıkan tüm lekelerinizden kolaylıkla kurtuluyor olacaksınız. Bu harika maskeyi hazırlamak için nelere mi ihtiyacınız var? Sadece üç şeye:Malzemeler
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı sade yoğurt
  • 1 yemek kaşığı bal

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Tüm malzemeleri bir kap içerisine koyun ve pürüzsüz bir karışım elde edene kadar karıştırın.


Hazır olduğunda maskeyi ellerinize ancak özellikle yaşlılık belirtilerinin en fazla etkilediği bölgelere uygulayın. 15 dakika kadar bekleyin.Ardından dikkatlice maskeyi, kurumu olan cildinizden çıkartın. Bu maskeyi haftada azami iki sefer uygulayabilirsiniz. Tercihen maskeleri gece kullanmanızı tavsiye ediyoruz çünkü maskeyi çıkardıktan sonra bir süreliğine elleriniz kızaracaktır.


Bir diğer tarifimiz de ellerinizi yumuşacık hem de tamamen pürüzsüz yapacak bir maske tarifi. Onun için de ihtiyacınız olan malzemeler yine hepimizin mutfağında olan malzemeler olacak.

Pürüzsüzleştiren El Maskesi
Pürüzsüzleştiren el maskesi hem ellerinizin daha pürüzsüz ve yumuşak bir doku kazanmasına yardımcı olacak hem de eldeki kararmaları aydınlatmaya yardımcı olacaktır. Bu da el için favori maskelerden bir tanesi. Özellikle ellere parlaklık ve canlılık kazandırıp, yumuşatmak için tercih ediliyor.

Malzemeler


  • 2-3 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu (hazır kullanmayınız)
  • 1 yemek kaşığı karbonat
  • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlama & UygulamaBir kasenin içerisinde yukarıdaki malzemeleri güzelce karıştırınız. Ellerinizi yıkadıktan sonra dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulayınız. 5-7 dakika kadar ellerinizde beklettikten sonra bol suyla durulayınız. Çok hassas ciltlerde limon alerjik bir etki gösterebilir. Bu tarz bir sonuç görülürse kullanımı tekrarlamayınız.


El Maskelerinin Faydaları Neler?

Bal: Bal cildi yumuşatıp temizlemede oldukça etkilidir. Antibakteriyel özelliği ile uygulama sırasında temizlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda doğal olarak ellerinize nem kazandırır. Barındırdığı antioksidanlar sayesinde yaşlanmayı yavaşlatıcı etkisi de vardır.Limon: C vitamininin cilt üzerinde çok sayıda olumlu etkisi vardır. Bunların yanı sıra limon, renk değişimlerini ve kararmalarını düzenlemede oldukça yardımcıdır. Aynı zamanda cildi parlatıp canlılık verir.


Karbonat: Cildi ölü hücrelerden arındırıp temizler. Cilde parlaklık kazandırmaya yardımcıdır.

Yoğurt : İçeriğindeki laktik asit, çinko ve B vitaminleri güzellik açısından oldukça yararlıdır.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...
Görsel kaynaklar:
  • http://www.instyle.com/beauty/skin/6-hand-masks-moisturizing
İçerik Kaynakları :
  • http://www.instyle.com/beauty/skin/6-hand-masks-moisturizing
  • https://www.wikihow.com/Make-a-Hand-Mask