Ana içeriğe atla

Günde Sadece 10 Dakika Uygulayın Mükemmel Bir Vücuda Sahip Olun!


Bedenimiz çok önemli. Dış görünüş ise bizim her şeyimiz. Peki nasıl daha iyi bir görünüş elde edebiliriz? Bu egzersizleri günde 10 dakika kadar uygulayın. 1 ayın sonunda değişimi göreceksiniz. Kilo vermekten öte, sıkılaşacak, incelecek ve aynı zamanda güçleneceksiniz.


Aşağıdaki hareketler oldukça basit ve yararlı olmakla birlikte hiç bir alete gerek duymadan yapılıyor olması sayesinde harika. Herkes evinde, halı üzerinde kolayca yapabilir.

Bu egzersizleri yapmadan önce ısınma hareketlerini uygulamayı unutmayın ve daha sonra mükemmel vücudunuza kavuşmak için uygulamalara başlayabilirsiniz.


1. Squat (çömelme hareketleri): dizler dışa doğru

İlk olarak bacaklarınızı çalıştırmakla başlayın. Bacaklarınızı omuzlarınızdan biraz daha geniş duracak şekilde açın ve ayaklarınızın da dışta duracak şekilde yerleştirin.


Çömelme hareketini yukarıda resimde olduğu gibi 10 kere tekrarlayın. Kalçalarınızı yukarıya doğru iyice kaldırın. Ayrıca ellerinizi belinize yerleştirebilirsiniz.

2. Atağa geçme duruşu


Bacaklarınız için en basit ve etkili egzersiz atağa geçme duruşudur. Yukarıda resimdeki gibi pozisyon alın ve 10 kere tekrarlayın.

3. Squat: ”sandalyede oturma” pozisyonu:Başlangıç pozisyonu olarak ayaklarınızı omuzlarınızla aynı hizada tutun ve ellerinizi belinize yerleştirin.


Bu sefer diğer çömelme hareketinden biraz farklı olarak, sandalyede oturduğunuzu düşünerek çömelme hareketini tekrar uygulayın. Bu egzersizi 10 kere tekrarladıktan sonra atağa geçme duruşunu 10 kere tekrarlayın.4. Squat: birleşik bacaklar

Bacaklarınızı birleşik ve ellerinizi ileriye doğru tutup çömeldikten sonra çömelmenin bütün egzersizlerini uygulamış olacaksınız.


Yukarıda resimde olduğu gibi bu hareketi 10 kere tekrarladıktan sonra atağa geçme pozisyonunu 10 kere tekrarlayın.

5. Yarım şınavÇömelme hareketleriniz bittikten sonra birazda karın kaslarınız ve göğsünüz için bir kaç hareket uygulayın. Kalça ve bacaklarınızı minderin üstünde tutarak ellerinizi omuzlarınızla aynı genişlikte olacak şekilde yerleştirin ve resimdeki gibi kollarınızı hafifçe yukarıya doğru bükerek hareketi 20 kere tekrarlayın.


6. Vücudu yarım esnetme


Bacaklarınızı bükün ve ellerinizi kafanızın arkasına yerleştirin. Sırtınızı minderin üstünde tutarak vücudunuzu resimdeki gibi 20 kere esnetin.

7. Vücudu tam esnetme


Dizlerinizi bükün ve ellerinizi kafanızın arkasına yerleştirin. Vücudunuzu resimdeki gibi 20 kere tekrarlayarak esnetin.


8. Karın kası egzersizleri


Sağ eliniz yerde veya karnınızın üstünde durarak sol dirseğinizle sağ bacağınıza dokunun. Resimde olduğu gibi hareketi 20 kere tekrarladıktan sonra diğer el ve bacağınızla aynı egzersizi tekrarlayın.

9. Bacakları kaldırmaBu egzersiz göbeğinizin alt kasları için oldukça faydalıdır. Sırt üstü uzanın ve ellerinizi vücudunuzun kenarına yerleştirin. Bacaklarınızı 20 kere yukarı doğru kaldırın.


Dengeli bir diyetiniz varsa ve bu egzersizleri düzenli olarak tekrarlıyorsanız, herkesin insanların hayal ettiği vücuda çok kısa sürede ulaşabileceksiniz! Arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...
Görsel kaynaklar:
  • https://brightside.me/
İçerik Kaynakları :
  • https://brightside.me/ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Kuru Fasulyenin Gaz Yapmaması Nasıl Sağlanır?

Bol proteinli, lezzetli mi lezzetli kuru fasulyeyi çok seviyor, hatta ne kadar çok yersek yiyelim hiç bıkmıyoruz. Kuru fasulye yanına pilav, cacık ya da turşu olan bir masaya kim oturmaz ki? Kuru fasulyenin gaz yapmaması için ne yapmak gerekir biz biliyoruz. Her güzel şeyin bir bedeli var gibi kuru fasulye yemenin de bir bedeli var, o da ‘’gaz’’ mı diyorsunuz? Hayır, aslında böyle bir bedel yok. Kuru fasulyenin gaz yapmaması için sadece bilmeniz ve yapmanız gereken şeyler var. Bunlar nelerdir gelin bir bakalım… Konunun başlangıç noktasına gelelim; ‘’Kuru fasulye neden gaz yapar?’’ Kuru fasulye bünyesinde midemizin sindiremeyeceği kadar oligosakkarit bulunduruyor. Oligosakkarit, şeker molekülleridir. Midemiz ve ince bağırsaklarımız oligosakkariti sindiremez ve bu yüzden başka sevdiğimiz kuru fasulye olmak üzere diğer tüm baklagiller midede rahatsızlık yaşanmasına sebep olur. Yaşanılan gaz ve mide rahatsızlıklarına çözüm olarak oligosakkaritleri kalın ba

İşte Ayak Şişliklerinin Sebebi Olabilecek 9 Ciddi Hastalık

Sadece sıcaklardandır, bütün gün ayakta durdum ondandır ya da bugün çok yürüdüm de şişti demeyin. Ayak şişmesinin sebebi bu 9 rahatsızlıktan biri olabilir. Ayakların şişmesi genellikle hamilelik, sakatlık veya tüm gün ayakta durmak gibi koşullarla ilişkilendirilir. Ancak ayakları şiş olan birçok insan ne hamile, ne spor sakatlığı var ne de tüm gün ayakta çalışıyor. Peki diğer sebepler ne olabilir? Aklınızda bulunsun, çoğu zaman ayaklarınızın şişmesi hayatınızı tehdit etmez  ancak yürümek için onlara ihtiyacınız olduğunu düşününce, tedbirli olmakta fayda var. Soğuk suda bekletmek veya güzel bir masaj yaptırmak tüm sıkıntılarınızı ortadan kaldırabileceği gibi, başka sebepleri de olabilir. Hadi bunları öğrenelim! Altta yatan sebep hayati risk taşıyor da olabilir ne yazık ki her zaman yüksek yüzdelik dilimde bulunacak kadar şanslı olmayabiliyoruz. Bu içeriğimiz sayesinde ayaklarınızın şişmesinin sebepleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ve doktorunuz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Soğanın Şaşırtıcı Bir Şekilde Tedavi Ettiği 10 Sağlık Sorunu

Soğan tam bir mucize saçan bitkidir. Soğan sayesinde tedavi edebileceğiniz o kadar çok sağlık problemi var ki. Eskilerin tedavi reçetelerini düşününce soğansız bir tarif yok denecek kadar az. Soğan; yanığa, yüksek ateşe, siğile ve hatta kansere bile iyi gelmektedir. Bunlar soğanın en yaygın bilinen özelliklerinden birkaç tanesidir. İşte soğanın inanılmaz bir şekilde tedavi ettiği sağlık problemleri: 1.Soğuk algınlığına iyi gelmektedir Soğanın soğuk algınlığına iyi geldiğini duymayan yoktur. Mevsim geçişlerinde ve soğuk kış aylarında, hastalanacağınızı hissettiniz zaman derhal çiğ soğan tüketmelisiniz. Soğanı bu şekilde tüketmeyi sevmiyorsanız bunun yerine soğan, bal ve zencefil karışımından doğal bir çay hazırlamak mümkündür. Soğan tüketmeye başladığınız anda sinüsler temizlenmektedir. Soğan çayı reçetesi ise antibiyotik görevi görmesinin yanı sıra boğazdaki ağrıyı da yok etmektedir. 2. Vücut ateşini düşürür Soğanla yüksek ateşin düşürülmesi size biraz tu

KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI

Günümüzde baharatlar grubundan en çok tüketileni karabiberdir. Karabiber yağının özellikleri ve faydaları oldukça fazladır. KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI Karabiber sağlığınıza bir çok faydada bulunacak esans yağ şeklidir. Hatta bugüne kadar kullanmış olduğunuz en güçlü ürünlerden biri karabiber yağı olacaktır. KARABİBER YAĞININ SAĞLIĞA FAYDALARI 1- Karabiber yağı antiseptik özellik taşımaktadır :  Antiseptik özellikle kalmayıp spazm çözücü, antienflamatuar, antioksidan, gaz giderici, idrar söktürücü, balgam söktürücü, ateş düşürücü, kabız giderici ve urik asit gut hastalığı engelleyini etkileri vardır. 2- Antibakteriyel özelliği vardır :  Böcek ısırmaları sonucu kaşıntıları ve iltihapları ortadan kaldırır. Damarları temizler ve böylelikle damar tıkanıklığını önler. 3 - Karabiber yağı antioksidan özelliği taşımaktadır :  Serbest köklerin sebep olduğu damar hasar