Ana içeriğe atla

Sırt ve Kol Yağlarını Yok Etmek için Sadece 20 Dakikada Yapabileceğiniz 10 Basit Hareket

Herkesin yapabileceği bu kolay hareketler için her gün sadece 20 dakika ayırmanız yeterli. 1 ay sonunda sonuçlara inanamayacaksınız. Sırt ve kol yağlarından eser kalmayacak.

Yaz geldi, hafif kıyafetlere geçildi ve kışın alınan kilolar ortaya çıktı. En güzel kıyafetinizi giymişsiniz ama o da ne? Kollarınız ve de sırt tarafınızda yağlar var! Genelde spor bile yapsak, sırt ve kollarımızı göz ardı ederiz. Vücudun görünen yerlerine odaklanırız. Oysa ki tüm vücudu çalıştırmayı hedeflersek bu sorunları yaşamayız.

Peki ama nasıl? Bu yazıda sizlere 20 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanacak 10 etkili hareketten bahsedeceğiz. Bu hareketleri her gün düzenli olarak yaptığınızda, 1 ay sonunda sonuçlara inanamayacaksınız. Tabii ki kardiyonuz beslenme sisteminize destek verecek şekilde planlanmalı.

İp Atlama

Egzersizlerinize 2 dakikalık ip atlama ile vücudu ısıtarak başlamanız çok etkili olacaktır. İp atlama omuzlar ve sırt için de çok etkilidir, kısaca tüm vücudu çalıştırır. Sadece tekniğe odaklanın: Sadece bileklerinizi çevirerek ipi döndürün.

2. Dambıl ile Boks Vuruşu

Boks vuruşunu daha da etkili hale getirmek için dambıl kullanabilirsiniz. Sırt ve kollarınız çok daha iyi çalışacak ve ağırlıklarla da güç kazanacaksınız.

 •     Ayaklarınız omuz genişliğinde açık olsun. Dizlerinizi çok hafif kırın.
 •     Kollarınızı dirseklerden bükün ve sağ tarafa dambıl ile yumruk atın.
 •     Başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı şekilde sol tarafa yumruk atın.
 •     60 saniye boyunca harekete devam edin.
 •     3 set yapın ve setler arasında 20-30 saniye kadar dinlenin.

3. Göğüs Press

Bu egzersiz ile tüm vücudunuz yanacak! Göğüs, karın kasları, sırt bölgesi ve trisepsler inanılmaz çalışacak.

 •     Sırt üstü yere uzanın, ellerinizi dambıllar ile göğsünüzde birleştirin. Bacaklarınızı dizlerden 90 derece kırarak havaya kaldırın.
 •     Bacaklarınızı da yukarı iterek, karın kaslarınızı sıkarak kollarınızı düz yukarı uzatın ve geri indirin.

 •     Bu hareketi 45 saniye süre ile yapın.
 •     Hareketi 3 set olarak yapın ve setler arasında 20-30 saniye dinlenin.

4. Bar Kaldırma

Bu hareket ile üst ve orta sırt kasları çalışması ile omurga üzerinde duruş düzelmesi sağlanır.

 •     Barı iki elinizle tutun ve bacaklarınız omuz genişliğinde açık olsun.
 •     Barı çenenize gelecek şekilde kaldırın ve tekrar aynı pozisyona indirin.
 •     Bu hareketi 60 saniye yapın.
 •     Hareketi 3 set olarak yapın ve setler arasında 20-30 saniye  dinlenin.

5. Yoga Topu üzerinde göğüs press

Bu egzersiz omuz, triseps ve göğüs kaslarını kuvvetlendirir. Bu egzersizde topun görevi gövdenizi sıkarak denge -de kalmanızı sağlamak. Eğer evde topunuz yoksa sırt üstü yerde de yapabilirsiniz.

 •     Top üzerine sırtınızı yerleştirin ve karın kaslarınızı sıkın. Elinizde dambıllar göğüs üzerinde birleştirin ve yanlara doğru açın.
 •     Dirsekleriniz hafif bükülü olarak hareketi yapın.
 •     Bu hareketi 60 saniye yapın. 
 •     Hareketi 3 set olarak yapın ve setler arasında 20-30 saniye  dinlenin.

6. Şınav

Kollardaki sorunları halletmek için en etkili egzersiz şınav (push-up) hareketidir. Hergün düzenli olarak yaparsanız farkı hemen hissedersiniz. İlk başta zorlanırsanız, dizlerinizi yere koyarak yapın.

 •     Şınav pozisyonu alın.
 •     Kollarınızı bükerek göğsünüzü yere yaklaştırın ve karın kaslarınızı sıkarak sırt kaslarınıza odaklanın.
 •     Tekrar başlangıç durumuna dönün.
 •     Bu hareketi 45 saniye yapın.
 •     Hareketi 3 set olarak yapın ve setler arasında 20-30 saniye  dinlenin.

7. Tekmeli Çapraz Lunge

İki hareketin birleşmesi ile çok daha etkil sonuçlar alacaksınız. Bir hafta bu şekilde yapın ama ikinci hafta elinizde ağırlıklarla devam edin.

    Sol bacağınızla geriye sağ bacağın arka çaprazına adım atın.     Ayağa kalkın, sol bacağınızla tekme atın ve kolunuzu da bu bacağınıza uzatın.     Hareketi 30 saniye yapın ve tarafı değiştirin.     Hareketi 3 set olarak yapın ve setler arasında 20-30 saniye  dinlenin.

8. Plank Rotasyon

Plank hareketi esneklik ve güç için çok önemlidir. Bu harekete ikinci haftadan itibaren ağırlıkları eklemeyi unutmayın.

 •     Plank pozisyonu alın, elleriniz omuzlarınızın altında olsun. Ayaklarınız da kalçanızın hizası kadar açık dursun.
 •     Bedeninizi çevirin ve sol kolunuzu yukarı kaldırın.

 •     Kolunuzu indirin ve diğer tarafa aynı hareketi yapın.
 •     Hareketi 45 saniye yapın.
 •     Hareketi 3 set olarak yapın ve setler arasında 20-30 saniye  dinlenin.

9. Süpermen Mekik

Süpermen mekik hareketi en popüler sırt egzersizlerinden biridir. Kendi vücut ağırlığınız ile yapabileceğiniz önemli bir harekettir.

 •     Yüz üstü yere yatın ve kollarınızı kafanızın ilerisine uzatın.
 •     Karın kaslarınızı sıkın ve ellerinizle bacaklarınızı geriye doğru kaldırmaya çalışın.
 •     Bu şekilde 20 saniye bekleyin ve başlangıç pozisyonuna dönün.
 •     Hareketi 3 set olarak yapın ve setler arasında 20-30 saniye  dinlenin.

10. Esneme

Esneme hareketlerini yapmadan çalışmanızı bitirmeyin. Esneme hareketlerinden herhangi birini yapabilirsiniz. Yine Yoga topu kullanabilirsiniz.

 •     Sırtınızı topun üzerine yerleştirin.
 •     Çok dikkatli ve yavaşça geriye doğru esneyin.
 •     Kol ve bacaklarınızı da uzatın.
 •     Bu şekilde 20 saniye bekleyin.
Bu egzersiz planı ile sadece kol ve sırt yağlarından kurtulmakla kalmayacak, aynı zamanda kas da geliştireceksiniz.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

 • https://www.lifehack.org/292578/7-things-that-will-happen-when-you-do-planking-exercise-every-day
İçerik Kaynakları :
 • https://www.lifehack.org/292578/7-things-that-will-happen-when-you-do-planking-exercise-every-day
 • https://fitness.mercola.com/sites/fitness/archive/2014/12/05/5-plank-benefits.aspx
 • http://www.naturallivingideas.com/10-things-that-happen-when-you-do-planks-every-day/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor Vücudumuzdaki en önemli hormon bezlerinden biri olan tiroit bezi bütün metabolizmamızı düzenler yani eğer kilo alamama veya verememe gibi bir sorununuz varsa tiroidle alakalı olması yüksek ihtimaldir. Tiroit beziniz gereğinden az hormon salgıladığında hipotiroidizm adı verilen durum ortaya çıkar. Bugün size vereceğimiz içecek tarifi sayesinde bu sorundan kurtulacaksınız. Metabolizmanızın hızını düzenlemenin yanında, tiroit hormonu solunum, kolestrol, kalp sağlığı, beyin fonksiyonları ve vücut sıcaklığı gibi çeşitli ve hayati konularda görev alır. Eğer hipotiroidi hastasıysanız mutlaka birazdan vereceğimiz belirtileri taşıyorsunuzdur. Örnek olarak; kısırlık, obezite, eklem ağrıları, damar iltihaplanması gibi sorunlar yaşıyorsanız vereceğimiz tarif sayesinde sağlıklı bir yaşam sürebileceksiniz. Hipotiroidi Hastası Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız? Cinsel isteksizlikSaç kaybıDepresyonSoğuk havalarda…

Tek Bir Yumurta Sarısı Sizi 10 Yaş Gençleştirecek

Tek Bir Yumurta Sarısı Sizi 10 Yaş Gençleştirecek. Nasıl mı? Kırışıklar için Bal ve Yumurta Sarısı Maskesi. Her yaş grubuna hitap eden bu maske düzenli ve sürekli yapılması gerekmektedir. Ve bu şekilde etkili ve kalıcı çözüme kavuşulabilir. Gerekli Malzemeler: Bir adet yumurta sarısı İki yemek kaşığı çiçek balı Yumurta sarısını ve çiçek balını cam bir kapta iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze yedirerek sürün. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü bol su ile durulayın. Bu maskeyi uygulamadan önce gözeneklerin açılması ve cildin gevşeyip maskenin içerilere daha iyi nüfuz emesi için öncesinde yüz buharı yapmanızda fayda olacaktır. Yumurta Sarısı Bal Maskesi Ile Kırışıklıklarınızı Azaltın. Zengin Içerikli Bu Maske Tarifi Ile Cildinizdeki Kırışıklıkları Azaltarak Daha Canlı Bir Görünüş Elde Edebilirsiniz. Uygulanışı Ve Hazırlanışı: Elinizdeki tüm malzemeleri cam bir kapta mikser yardımı ile karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı yüzünüze sürün v…

Hem gençlikte hem de yaşlılıkta sağlığınız için yapacağınız en güzel yatırım

12 ay boyunca düzenli kullandığınızda mükemmel sonuç verir. Kullanmaya hemen bugün başlayın. Hem gençlikte hem de yaşlılıkta sağlığınız için yapacağınız en güzel yatırım. Anti-enflamatuvar, idrar söktürücü ve detoks özelliği olan zerdeçal suyu, artrit gibi birçok sorunla başa çıkmada yardımcı harika bir içecektir. Zerdeçal, diğer adıyla Curcuma Longa, medikal bir bitkidir ve zencefil ile beraber zingiberaceae familyasına aittir. Yüzyıllarca doğal medikal uygulamalar için kullanılmıştır. Çok besleyici ve sağlığa da faydalıdır. Buna ek olarak, yemeklere verdiği hafif tat ve belirgin sarımsı turuncu rengi ile baharat olarak sıkça kullanılır. Ayrıca, ağrı kesici, anti-enflamatuvar ve antibakteriyel madde olarak ev yapımı doğal tedavilerin de çoğunda kullanılır. Aslında, yüksek antioksidan, vitamin ve mineral konsantrasyonu sayesinde çeşitli kanser türlerini önlemek ve tedavi etmek için faydası olduğuna bile inanılır. En güzeli ise kullanım alanının çeşitli olması ve özellik…

Kanserin Asıl Nedeni Bulundu - İşte Bunlar

Bu yazıyı okuduktan sonra çok daha İyi anlayacaksınız kanserin asıl sebebinin kendimiz olduğunu! Hayatında hep şeker oldu. Çayı, kahveyi şekersiz içmedin. Kahvaltıya reçelsiz ve çikolatasız oturmadın. Beyaz pirinç ve ekmeğin şeker olduğunu unuttun. İçinde yüksek oranda fruktoz bulunan meyve sularını kiloyla içtin. İçinde glukoz ve aspartam olan ürünler tükettin. Kolanın ve gazlı içeceklerin şeker ve zehir karışımı olduğunu bile bile içtin.Önce insülin direncin başladı sonra şeker hastası oldun ama durmadın. Palm yağı, margarin ve trans yağ içeren ürünleri kullandın.tereyağı ve zeytinyağı tüketmedin ki organlarından biri iflas edene kadar bunları yedin.Paketlenmiş hazır sıvı ve katı tüm ürünlerdeki koruyucu kimyasalların seni kanser edeceğini önemsemedin. salçanı, makarnanı, turşunu hatta, limonu sıkıp limon suyunu bile kendin yapmadın. Hazır almak kolayına geldi. Pazardan nohutunu, fasülyeni bile almadın, bunları konserve satın almak yemek basitti. Senteti…

Kış aylarında ayva kabuğu ile şifa bulun.

Eskiler ne kadar ayva bol olursa, kışın o kadar sert geçeceğini söylerlerdi. Sert geçen kış günlerinde hasta olmamamız içinse yine baş vuracağımız besin ayva ve ayva kabuğu olacak.


Ayva kabuğundan çekirdeğine kadar tam bir şifa deposu. Kabuğu kalp çarpıntısına iyi gelen ayvanın göz sağlığı, sindirim, akciğer, mide ve bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkisi var.Ayva Kabukları İle Kış Çayı: 

Ayva kabuklarından; bronşit, zatürre, grip gibi hastalıklardan korunmak için çay hazırlamak mümkündür. Hem oldukça lezzetli olan hem broşları rahatlatan bu çay, bedene enerji de verecektir.

Malzemeler; 
Ayva Kabukları10 gram Ihlamur 4-5 adet kuşburnu1 adet çubuk tarçın

Hazırlanışı: 


Demliğin içine tüm malzemeler koyulur ve demlik su ile doldurularak 20 dakika kaynatılır. Hazırlanan bu çaydan, her gün sıcak olarak 2-3 bardak içmek gerekir. Tatlandırmak amacı ile bir çay kaşığı bal ile kullanmak mümkündür. Özellikle öksürüğü kesmekte, oldukça işe yarayan bu çay, soğuk kış aylarında en büyük desteğiniz ola…

Temizlik İçin 8 Sır

Temizlik İçin 8 Sır 1- Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun gerektiğinde mutfak dolaplarınızı. Fırınınızı. Halılarınızı. Koltuklarınızı silebilirsiniz 2- Şampuanı su dolu kovaya döküp camlarınızı hiç kurulama yapmadan silebilirsiniz. Ayrıca camsile doldurup tozda alabilirsiniz. 3-Bulasik makinesi tabletini 5 bardak sicak suda eritip birazda icine parlatici sıkıp halilarinizi koltuklarinizi silebilirsiniz ayriyetten ayni islemi yagli mutfak dolaplarinda uygulaya bilirsiniz sonuc mukemmel…. 4-Haliniza diyelimki cay dokuldu direk uzerine parlatici dokup silin eser kalmicak caydan…. 5-Dusakabininizi cesmelerinizi parlaticiyla silerseniz parlak durur. 6-Bakirlarinizi ve cesmelerinizi ve kuflenen metallerinizi keccapla ovarsaniz ilk gunku gibi olacaktir… 7-Tencere caydanlık ve tavalarınızı cifi normal bir market posetine dokup ovalarsaniz piril piril olacaktir…. 8-Mutfak tezgahinizin koselerinde silikonlar siyaha donustuyse pamuga…

62 yaşı olsa da, 40 yaşındaki şeklinde görünür – SIRRI: ASPİRİN + LİMON

Genç ve dinamik bir görünüm kazandıran, cildinizi ışıl ışıl parlatan aspirin limon maskesi, aspirin ve limonun bir araya gelerek ortaya çıkarttığı mucizevi sonuçlardan birisi...  Ev Yapımı Bu Yöntem İle CİLT KIRIŞIKLARI ve SİVİLCELER Tamamen Kaybolacak! Cildinizin Yenilendiğini Göreceksiniz... Bu Maske Size İyi Gelecek...  Aspirin içindeki SALİSİLİK ASİT ile cilt yapısını düzenler ve temizler. Ciltteki lekeleri giderir. Yaraları geçir. Limon ise içinde bin bir şifa gizli en özel meyvelerdendir.  Suyu ise antibakteriyeldir. Suyunda cilde iyi geldiği bilinen ve cilt lekelerini yok eden bir de etken madde mevcuttur. İşte bu ikiliyi karıştırarak yapacağınız hem kolay hem de etkili maske ile artık cilt kırışıkları, cilt lekeleri ve sivilceler tarih olacak. Kozmetik kremlere dünyanın parasını vermeye son. Evde bu maskeyi yapmak hem kolay hem de ekonomik. Bu maske ile hem cildi güzelleşecek hem de sivilceler yok olacak. Peki bu maske nasıl yapılır? Nedir Tari…

Boşuna Oda Spreylerine Para Vermeyin! Bu Tarif İle Evinize Bahar Gelecek, Hep Mis Gibi Kokacak!

Boşuna oda spreylerine para verip lavanta, çilek kokacak diye ciğerlerinizi zehirlemeyin.Doğal Oda Kokusu Hazırlama Evin kokusunu güzelleştirmek için sıktığımız kimyasal kokular evimizin içindeki havanın daha çok kirlenmesine neden olur. Piyasadan satın aldığımız kokularla evimizin güzel koktuğunu zannederiz. Aslında o koku bizim burun kanallarımıza yapışan aldatmalı meyve yağlarının kokusudur. Biz bu kokuyla evimize kimyasal zehir püskürttüğümüzün farkında olmayız. Oysa doğal yollarla evimizin güzel kokmasını sağlayabiliriz. Doğal yollarla oda kokusu hazırlamanın iki yolu vardır. Üstelik hazırlayacağınız bu kokularla sağlığınız da tehdit altında olmayacaktır.Pratik Doğal Oda Kokusu Hazırlama Bir fıs  şişesine 500 ml suyu koyun. İçerisine 1 çay kaşığı karbonat ekleyin ( Karbonat; suyun içerindeki kireçleri aşağı indirerek kokunun daha fazla kalmasını sağlar. ) Üzerine 1 tatlı kaşığı limonu sıkın ve en son olarak isteğe bağlı seçtiğiniz portakal veya lavanta yağını dam…

Böbreklerinizin Düzgün Çalışmadığını Gösteren 7 İşaret -

Zihinlerimiz her gün tonlarca bilgiyi işler, bedenlerimiz binlerce eylem gerçekleştirir. Bu yoğun dünyada yaşamak vücudunuzun gönderdiği bazı mesajları kaçırmayı kolaylaştırır. Ve bu sinyalleri iletmeme ve bunlara tepki vermemenin sonuçları şiddetli olabilir. 1. Sorunlu Uykular : Böbreklerini düzgün çalışmıyorsa, vücudunuzdaki toksinler idrarla vücudunuzdan atılamaz ve kanınızda kalır. Artan toksin seviyesi ise uykuya dalmayı zorlaştırır. Uyarı: Kronik Böbrek Hastalığı olan insanlar uyku apnesine daha sık maruz kalırlar. Uyku apnesi, uyurken nefesin bir veya daha fazla durmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Bu duraklamalar birkaç saniyeden bir dakikaya kadar sürebilir. Her duraklamadan sonra, normal nefes almaya tekrar başlama horultulu bir şekilde gerçekleşir. Sürekli ağır horlama var ise bu  bir doktora görünme vaktiniz geldiğine işarettir. 2. Baş ağrısı, Halsizlik ve Yorgunluk : Sağlıklı ve düzgün işleyen böbrekler, vücutlarımızda bulunan D vitaminini, güçlü k…