Ana içeriğe atla

Diyabete karşı tüm umutları yitirmişken, her şey böyle değişti - DİYABETİ NASIL YENDİM?

Diyabete karşı tüm umutları yitirmişken, her şey böyle değişti; DİYABETİ NASIL YENDİM?

Yapılan araştırmaların sonucunda incir ağacının yaprağı ekstresinin şeker hastalığı olan insanlarda kandaki glukoz değerini düşürdüğü görülmektedir. Ve en önemlisi de insülin tedavisi gören hastaların, dozlarını düşürdüğü göz önündedir.

İncir yaprağı, ilaçların yan etkisini de azaltmaktadır. İncir yaprağı ekstresinin tüketimi sonucunda tokluk kan şekeri de dengelenmektedir.

Tıbbi açıdan kan şekerinin dengede tutulabilmesi için insülin tercih edilmektedir. Bu yüzden insüline gerek kalmadan doğal yöntemler ile şifayı yakalayabiliriz.

Doğal yöntem sizi kimyasallara maruz bırakmadan diyabetten kurtulmanıza yardımcı olur. İncir yaprağı, kandaki glükozu astrenjan ve düzenleyici özelliği taşımaktadır. Bu yüzden diyabetin doğal tedavisinde üst sıralarda yer almaktadır.

İncir ağacı sadece meyvesiyle değil yaprağıylada meşhurdur. Bunu çoğu insan bilmez ama çok faydalı besin kaynağıdır.

İncir yapraklarının içeriğinde doğal insülin vardır. Bu yüzden insülini enjekte etmek yerine,incir ağacı yaprağını tüketirseniz mükemmel bir doğal yöntem uygulamış olursunuz.

İncir Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?

Üç adet incir yaprağı bir tencereye alınır ve üzerine yarım litre su eklenir. 15 dakika boyunca kaynamasını sağlarız.

Su tüketeceğiniz zaman bu hazırladığınız çayı tüketin. Binevi susuzluk hissiyatınızı alacaktır. 1 ay içerisinde faydaları göreceksiniz.

Bu çayın iyi geldiği başka kullanım alanları : 

 • Trigliseritlerin seviyesinin düşürülmesinde önemli rol oynar: İncir yaprağı tüketimi vücutta bulunan trigliseritlerin seviyesini düşürür,düzenli tüketildiğinde kalp krizi ve obeziteyi önler.
 • Ülserin tedavisinde kullanılır: İncir yapraklarını çiğneyin ve ağzınızda meydana gelen suyu yutun.
 • İncir lif bakımından oldukça zengindir: Bol miktarda lif içerdiğinden dolayı sindirim sistemine iyi gelmektedir. Sindirim sistemini hızlandırdığı için obezi önlemek ve kilo vermek isteyenlere faydalıdır. Aynı zamanda kabızlığı da ortadan kaldırır.
 • Bronşit:Bronşiti olan ya da astımı olan insanlara evde hazırlanabilecek tedavi yöntemi olarak görüyoruz.
 • Kan basıncı:Bol miktarda potasyum içermektedir. Kan basıncını kontrol altına alabilecek mineraller bulunmaktadır. Bundan dolayı hipertansiyon rahatsızlığı olan kişiler bu meyveyi tüketmelidir.
 • Kemik Değerleri Yoğunluğu:İncir bol miktarda kalsiyum içerdiğinden dolayı,güçsüz kemiklerin güçlenmesini sağlar. Bundan dolayı menapoza girmiş kadınların tüketebileceği meyvelerden biridir.

İNCİR MEYVESİ FAYDALARI

 • Akciğerlerin temizlenmesinde önemli rol oynar.
 • Balgam söktürücü özelliği taşır.
 • Makus fazlalığını ortadan kaldırır ve rahat hissettirir.
 • Kabızlık ya da mide problemlerinde tavsiye edilmektedir.
 • Antiromatizmal özelliğe sahip olan incir,kemik hastalığı olan kişilere iyi gelmektedir.
 • Düzenli spor yapıp,eklemleri aşınmaya maruz olanlar da inciri ve yapraklarını tüketmelidir.
 • Karaciğerde ve böbreklerde oluşan taşları ortadan kaldırır. Bu formülü şöyle uygulayabilirsiniz; 2 inciri ezin ve üzerine biber ya da zencefil koyun. Macun kıvamını aldıktan sonra günlük olarak tüketin.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

 • http://kimberlyshaw.typepad.com/.a/6a00e553a485f688340120a57492ae970c-pi
 • http://seasoncrop.co.uk/wp-content/uploads/2016/07/fig-leaves-teaBI-300x227.jpg
İçerik Kaynakları :
 • http://kimberlyshaw.typepad.com/my_weblog/2009/08/fig-.html
 • https://drhealthbenefits.com/herbal/leaves/health-benefits-fig-leaves
 • https://www.livestrong.com/article/267172-can-you-eat-fig-leaves/

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Diz, Kemik Ve Eklem Ağrılarına Son Veren Karışım

Diz, eklem ve kemik ağrılarından sonsuza kadar kurtulun! Diz ve eklemler vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzden de eklemlerinizin incilme ve aşınması olanağı yüksektir. Eklem ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir. Diz bölgesindeki şişmeleri genellikle herhangi bi darbe ve ters hareket etme sonucunda meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Diz ve eklem ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyacımız olan malzeme listesi ölçüleri ile birlikte aşağıdaki listedeki gibidir. 2 çorba Kaşığı Kil 2 çorba Kaşığı Buğday Kepeği 1 çorba Kaşı Kaya Tuzu 1 çay Kaşı Menekşe Yağı 1 çay Kaşı Biberiye Yağı Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı Hazır durumda b

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Sineklerden Tamamen Kurtulanın En Kolay Yolu

Özellikle bahar mevsimi ile birlikte sinekler maalesef sürekli etrafımızdalar! Biz onları uzaklaştırmak için her yolu deniyoruz ama onlar pes etmeden geri dönüyorlar! Üstelik çok kısa sürede çok hızlı bir şekilde çoğalarak, kabus haline geliyorlar. Çok hızlılar ve çok rahatsız edici bir haldeler… Onlarla mücadele etmenin doğal yolları var ,şimdi bunlardan bahsedelim. İşte sinekleri doğal olarak kaçırmanın 7 yöntemini öneriyoruz: 1. Karanfil ve Limon Sinekler karanfil kokusundan nefret eder ve de limon ile karanfil kokusu birleşince ortada tek bir sinek bile kalmaz. Hem de siz kimyasala maruz kalmadan sinekleri uzaklaştırısınız, hem de hoş bir koku ile de keyif alırsınız. İhtiyacınız olan da sadece,     Limon     Karanfil Limonları ikiye bölün ve karanfilleri limonun iç kısmına batırın. Karanfillerle süslenmiş limonu açık havada masanızın üzerine dekoratif mumlar arasınada yerleştirin ve keyfini çıkarın. 2. Kendin Yap Sinek Kovucu Sprey Ayrıca

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa